Podróż do Śmieciolandii

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy 4c ze Szkolnego Koła Teatralno-Ekologicznego przygotowali przedstawienie "Podróż do Śmieciolandii".

Występy młodych aktorów poprzedziły wielogodzinne próby, podczas których przygotowywali stroje, dekoracje, ćwiczyli role. W radosnej atmosferze powstało przedstawienie poruszające zagadnienie zaśmiecania naszej planety. 28 kwietnia efekty pracy uczestników Koła Teatralno-Ekologicznego zobaczyli uczniowie klas I-V naszej szkoły.

Za zaangażowanie i dobrą zabawę swoim młodym aktorom: Arturowi Dubilas, Alkowi Włodarczykowi, Oli Frydrychowskiej, Marcie Jacoń, Wiktorii Bajer, Madzi Piech, Małgosi Małkus, Kasi Pęcinie, Arkowi Grzelczykowi, Patrykowi Świech, Radkowi Jakubowskiemu, Oldze Krawczyk, Hubertowi Urbańskiemu, Konradowi Biernackiemu dziękuje opiekun Szkolnego Koła Teatralno-Ekologicznego Milena Krysiak.

Wiosna ze Stefanią

Wzorem lat ubiegłych w pierwszym dniu wiosny nie tylko wesoło ją witaliśmy, ale także obchodziliśmy Święto Patrona szkoły. Oprócz zadań plastycznych związanych z wiosną i muzycznych (wiosenna prezentacja klasy czy zaśpiewanie przez klasę wiersza o wiośnie do wybranej muzyki) klasy IV-VI zmagały się z tworzeniem portretu naszego patrona. Jednym z konkursów był też konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie "Pierwsze oznaki wiosny". Tą konkurencję wygrała klasa Va zdjęciem wykonanym przez Bartka Laskowskiego.

Tego dnia nie zabrakło również zajęć sportowych. Na sali gimnastycznej mieliśmy do dyspozycji olbrzymi suchy basen z piłkami oraz dużą trampolinę - tą atrakcję zapewnił Komitet Rodzicielski. Podsumowaniem zmagań było zdobycie przez najlepsze klasy przechodniego Pucharu Dyrektora Szkoły. Wśród klas I-III puchar zdobyła klasa Ia natomiast w grupie klas IV-VI najlepszą okazała się klasa IVa. Serdecznie gratulujemy i zobaczymy czy uda im się powtórzyć tegoroczny sukces w przyszłym roku.

Organizatorzy "Wiosny ze Stefanią" (p.B.Hańczewska i p.D.Pawłowska) już mają pomysł na przyszłoroczne zmagania :)

Archiwum dla roku szkolnego 2010/11