18 Październik 2021 23:00
Menu
Z życia szkoły
Nasi wolontariusze p...
Stefanki 2021
Pożegnanie lata prz...
Wielki człowiek w m...
28.akcja 'Sprzątani...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2015/2016 » Szóstoklasiści na Mazurach.
Szóstoklasiści na Mazurach.
Brak obrazkaTegoroczny Dzień Dziecka nasi szóstoklasiści rozpoczęli świętować bardzo wcześnie, bo już o 6.00 rano. Spod szkoły wraz z wychowawczyniami p Sylwią Muszyńską i p Mileną Krysiak oraz p Jolą Lesman i Małgorzatą Krawczyk i szóstką uczniów z klasy Vc wyruszyli w kierunku północno-wschodnim. Na dobry początek było coś słodkiego i życzenia od nauczycieli. Prawdziwe atrakcje czekały na nas w aqua parku w Mikołajkach. Po wodnych szaleństwach udaliśmy się do Pięknej Góry, do ośrodka Gwarek gdzie po obiedzie i zakwaterowaniu uczniowie brali udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Do późnego wieczora nie zważając na komary wszyscy sprawdzali swoje umiejętności w łucznictwie, szkole komandosów i w parku linowym. Po kolacji zaś dzieci rywalizowały między sobą wykonując niecodzienne czynności, np chodzenie na cyrklu, budowanie sieci wodociągowej, poruszanie się tylko po skrzynkach czy chodzenie na czteroosobowych nartach. Śmiechu było co niemiara, a niektórzy okazali się mistrzami w poszczególnych konkurencjach. Aby podkreślić wyjątkowość dnia wszyscy otrzymali lody. Po tak pełnym wrażeń dniu część uczniów miała problemy z zaśnięciem przed północą.
Drugi dzień powitał nas piękną pogodą. W pobliskim Giżycku trznastkowicze mieli okazje zobaczyć, jak działa jedyny w Polsce most obrotowy oraz zamoczyć nogi i nie tylko w jeziorze Niegocin. Po obiedzie dzieci pokonywały swoje lęki w parku linowym, odznaczali się sprytem i zręcznością w szkole komandosów oraz ćwiczyli oko strzelając z łuków.
W piątek w drodze powrotnej odwiedziliśmy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, jednej z najmniejszych wsi w Polsce. Każdy kto miał ochotę mógł nakarmić, pogłaskać swobodnie biegające zwierzęta.
Zadowoleni, rozśpiewani wróciliśmy do Pabianic.

Galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole