18 Październik 2021 21:53
Menu
Z życia szkoły
Nasi wolontariusze p...
Stefanki 2021
Pożegnanie lata prz...
Wielki człowiek w m...
28.akcja 'Sprzątani...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2015/2016 » W chmurach, w wodzie i pod ziemią...
W chmurach, w wodzie i pod ziemią...
Brak obrazkaW dniach 18-20 maja 2016 roku klasy : 4a, 5a i 5b pod opieką wychowawczyń: p. D. Piech, p. M. Krawczyk i p. W. Frydrych oraz p. J. Lesman wyruszyły na szkolną wycieczkę na południe Polski.
Wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty we Wrocławiu, którego panoramę uczniowie podziwiali z 49 piętra najwyższego wieżowca tego miasta - Sky Tower. Następnie zwiedzaliśmy Wrocławski Ogród Zoologiczny, gdzie zetknęliśmy się z wielką piątką Czarnego Lądu i "zanurzyliśmy" w wodach przybrzeżnych Afryki, spacerując tunelem Afrykarium wśród stworzeń zamieszkujących rafy koralowe.
Drugiego dnia, goszcząc w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - w zabytkowym budynku pachnącym historią własnoręcznie czerpaliśmy papier. Poznaliśmy też dzieje papiernictwa w Polsce i na świecie. Kolejny punkt programu - Skalne Miasto w Czechach - na długo pozostanie w naszej pamięci. Podziwialiśmy tu unikalne rzeźby skalne, pozostające w służbie Radcy i Radczyni tamtejszych gór. Pan przewodnik zdradził nam wiele legend związanych z tym magicznym miejscem, a duch Karkonoszy ofiarował wodospad wody, spełniającej wszystkie dziecięce marzenia.
Trzeciego dnia trzynastkowicze zeszli głęboko pod ziemię. Najpierw wędrowaliśmy wśród stalaktytów i stalagmitów korytarzami Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, a następnie chodnikami Kopalni Złota w Złotym Stoku. Choć nie udało nam się znaleźć ani grama tego cennego kruszcu, to uznaliśmy, że plecaki pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień ze wspólnie spędzonych chwil są godziwą nagrodą dla tak dzielnych odkrywców jak my.
Już myślimy o kolejnej wyprawie - może na północ Polski?

Galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole