18 Październik 2021 22:32
Menu
Z życia szkoły
Nasi wolontariusze p...
Stefanki 2021
Pożegnanie lata prz...
Wielki człowiek w m...
28.akcja 'Sprzątani...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2015/2016 » Wycieczka edukacyjno - krajoznawcza do Bełchatowa
Wycieczka edukacyjno - krajoznawcza do Bełchatowa
Dnia 9 czerwca klasy I a i I d odbyły interesującą wycieczkę do Bełchatowa i w jego okolice. Uczniowie odwiedzili interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy w Miejskim Centrum Kultury. To pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich "Gigantach", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Ekspozycja w nowoczesny i interaktywny sposób prezentuje, pozornie trudną, tematykę dziedzin naukowych tj. nauki przyrodnicze: geologia, paleontologia i geografia. Taki nowoczesny przekaz wiedzy przy wykorzystaniu interaktywnych metod nauczania zapewnia efektywną edukację i atrakcyjną formę spędzania czasu.
Podczas zajęć warsztatowych uczniowie dowiedzieli się jak powstają bursztyny oraz w jaki sposób niektóre owady zostały w nich zakonserwowane na całe stulecia. W trakcie warsztatów każdy z uczestników miał możliwość przeprowadzenia doświadczeń, w celu potwierdzenia autentyczności bursztynu oraz wykonania własnej inkluzji. To jeden z dowodów na to, że ewolucja faktycznie miała miejsce.
 W trakcie warsztatów „Wojtuś górnikiem” uczniowie zapoznali się z umundurowaniem górniczym oraz samodzielnie wykonali własne czako z kolorowym pióropuszem. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Następnie udaliśmy się na Górę Kamieńsk. Jest to sztuczne wzgórze o wysokości prawie 400 m n.p.m., powstałe w wyniku składowania nadkładów ziemi wydobytych z wyrobiska kopalni odkrywkowej Bełchatów. Wzniesienie oddalone jest o 22 km od Bełchatowa. Tam czekała nas przejażdżka po torze saneczkowym oraz smakowite kiełbaski z ogniska.
Na koniec tego dnia udaliśmy się do Żłobnicy. Widok na rozległy teren kopalni odkrywkowej z koparkami nakładowymi, węglowymi, zwałowarkami i dziesiątkami kilometrów przenośników wprawił nas w osłupienie. Niesamowite wrażenie. Polecamy!
Obie klasy wraz z wychowawczyniami (J. Gałkiewicz i K. Tkaczuk) życzą wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji udanego wypoczynku. Ahoj przygodo!
Programy realizowane w naszej szkole