20 Listopad 2018 14:21
Menu
Z życia szkoły
Gry korytarzowe
Uczniowie 7b nocowal...
Dzień Niepodległej...
Konkurs "Polska-mój...
Halloween
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2017/2018 » Spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem serii książek ,, Magiczne drzewo”
Spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem serii książek ,, Magiczne drzewo”
Brak obrazkaUdało się! Długo czekaliśmy, ale się opłacało. W sobotnie przedpołudnie, 2 grudnia, 17osobowa grupa uczniów z klas VB, VIa i VIb pod opieką rodziców i polonisty Edyty Makowskiej wybrała się na autorskie spotkanie z Andrzejem Maleszką, które miało miejsce w EMPIK-u, w Manufakturze.
Andrzej Maleszka to reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód, a jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.
Pisarz rozpoczął spotkanie,odpowiadając na pytania młodych czytelników. My też mieliśmy okazję zaistnieć. Nasz szkolny specjalista do spraw magicznych drzew, Tymon Malinowski z Vb, wziął udział, w krótkiej scence wyreżyserowanej przez samego pisarza. A potem była już tylko niekończąca się kolejka po autografy. Trwało to długo, ale kiedy już nadeszła nasza kolej, zapomnieliśmy o tym prawie dwugodzinnym czekaniu. Było bowiem warto. Naszym uczniom udało się porozmawiać z panem Andrzejem, ale też otrzymać kontakt do biura prasowego Wydawnictwa Znak, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko podzielić się wrażeniami ze spotkania, ale też opiniami na temat przeczytanych książek. Pana Andrzeja Maleszkę bardzo ucieszył fakt, że przyjechaliśmy na spotkanie w tak licznym składzie i z nieukrywaną przyjemnością podarował nam plakaty, na których pozostawił swój autograf.
Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i nie lada przeżycie.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, bez których pomocy nasza wyprawa nie doszłaby do skutku.
Programy realizowane w naszej szkole