06 Czerwiec 2020 05:26
Menu
Z życia szkoły
Wyniki szkolnych eli...
Drugie miejsce w kos...
Noc w szkole
Wyniki Ogólnopolski...
Zimowe szaleństwo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2019/2020 » Mała kropka, ale jaka ważna!
Mała kropka, ale jaka ważna!
Brak obrazkaNa całym świecie 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Olbrzymia rzesza ludzi na całym świecie organizuje tego dnia różnorodne działania, które mają na celu pomóc dzieciom odkryć talenty, poznawać ich mocne strony. Motywem przewodnim jest kropka.


W tym roku Dzień Kropki obchodziliśmy po raz pierwszy. 16 września na szkolnych korytarzach zaroiło się od kolorowych kropek, kropeczek, groszków. Tego dnia, kto mógł przyszedł w "kropkowym" stroju. Kropki były na sukienkach, koszulkach, spodniach, skarpetkach – po prostu wszędzie!
Do twórczych działań w oparciu o kropkę przystąpili uczniowie klas I-III oraz uczniowie niektórych klas starszych jak np. 7b i 8b podczas zajęć j.niemieckiego. Powstawały głównie prace plastyczne. W klasie 2b powstała kraina Kropkolandia, a uczniowie 6a tworzyli obrazy z kropką w roli głównej. Uczniowie klas starszych w oparciu o kropkę min. tworzyli flagę Niemiec. Na tablicy ogłoszeń pojawiły się zagadki fizyczne z kropką w roli głównej. Prace plastyczne z kropką w roli głównej powstawały także podczas zajęć świetlicowych. Klasa 8a zapisywała w formie jednej wielkiej kropki (takiego ślimaka) swoje największe talenty, grupa uczniów z tej klasy robiła kropkowe kanapki. Uczniowie 8a wykonali także przed szkołą napis "Międzynarodowy Dzień Kropki", który I a uzupełniała kropkami. W konkursie na najliczniej ubraną w kropki klasę zwyciężyli uczniowie klasy 1b. Wszyscy byli w kropce!

Następny Dzień Kropki za rok!

Skąd takie święto?
Kiedy Peter Reynolds w 2003r. napisał książkę "The Dot" nie myślał, że poruszy kropkowy świat. Jej bohaterką jest mała Vashti, mała, nieśmiała dziewczynka. Dzięki malutkiej kropce namalowanej na kartce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty, i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku obchodzony był w aż 183 krajach!

Galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole