26 Września 2022 12:36
Menu
Z życia szkoły
Narodowe Czytanie
„Zaczarowany świa...
Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Warszawy
Akcja "Żonkile"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2020/2021 » V Czytelnicza Sztafeta Szkół
V Czytelnicza Sztafeta Szkół

W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, Biblioteka Pedagogiczna organizuje Czytelniczą Sztafetę Szkół. Tegoroczna V edycja przebiega pod hasłem „Wartości w literaturze i muzyce”.
„Trzynastka” przystąpiła do Sztafety we wtorek 6 października. Pozycje, które zostały zaprezentowane uczniom mówiły o takich wartościach jak: przyjaźń, życzliwość, szacunek, tolerancja i akceptacja, zrozumienie innych. Poruszały również trudne sprawy związane z poszanowaniem prawa do równego traktowania każdego człowieka bez względu na wiek, płeć, pochodzenie i narodowość. Nie zabrakło również słów o muzyce, która zapada w serca i uświadamia potrzebę piękna.

W klasach młodszych czytano: „Mądre bajki” A. Antosiewicz, „Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym” B.Ibarroli oraz „Opowiastki o tym jak być życzliwym, uczynnym i…” A. Jedlikowskiej.
Starsi uczniowie wysłuchali fragmentów „Gorzkiej czekolady” tom 1 i 2, książki „Która to Malala?” R.Piątkowskiej oraz urywków dwóch biograficznych książek o najwspanialszym polskim kompozytorze – „Moja muzyka porusza serca” A. Zgorzelskiej i „Fryderyk Chopin i jego świat” E. Piotrowskiej.
Przedstawione uczniom treści stanowią idealny wstęp do ciekawej i rozwijającej dyskusji na temat wartości w życiu człowieka.

Przebieg akcji w naszej szkole koordynowała Małgorzata Jachowicz.
Programy realizowane w naszej szkole