26 Września 2022 11:56
Menu
Z życia szkoły
Narodowe Czytanie
„Zaczarowany świa...
Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Warszawy
Akcja "Żonkile"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2021/2022 » Akcja "Żonkile"
Akcja "Żonkile"
Brak obrazka 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, na znak pamięci tamtych wydarzeń uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przystąpili do akcji "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich.
Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest miłość. Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pytał w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowimy się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale również nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim - czytamy na stronie muzeum.
Edukatorzy z muzeum przygotowali dla uczniów z całej Polski materiały edukacyjne, które przybliżyły nam historię tych wydarzeń. Klasy 7a , 8a oraz 3b obejrzały film edukacyjny, po obejrzeniu którego rozmawiały o historii Żydów na terenach Polski. Wspólnie wykonały także papierowe żonkile-symbol zbiorowej pamięci, który jest podkreśleniem siły wspólnoty, znaczenia solidarności i potrzeby dialogu ponad podziałami.

Galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole