26 Września 2022 10:23
Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Warszawy
Akcja "Żonkile"

Nie możesz się zalogować?
Z życia szkoły » Wydarzenia 2022/2023 » Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie
Brak obrazkaKolejny raz w Trzynastce odbyła się szkolna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, nad którą honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka RP.
Rok 2022 jest rokiem Romantyzmu Polskiego, ustanowionym przez Sejm RP z okazji obchodzonej dwusetnej rocznicy opublikowania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Ten zbiór ballad (wydany w 1822r. w Wilnie) był lekturą tegorocznej 11.edycji Narodowego Czytania. W klasach IV-VIII czytaliśmy „Powrót taty” lub „Świteziankę”. W klasach I-III lekturę do czytania wybrali wychowawcy klas.

Brak obrazkaW tym roku do wspólnego czytania zaprosiliśmy wiceprezydent m.Pabianic p.Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek. Pani wiceprezydent czytała uczniom dwóch klas „Powrót Taty”. Na koniec spotkania odpowiadała na pytania uczniów dotyczące spraw naszego miasta i nie tylko. To było bardzo sympatyczne spotkanie.
Mamy nadzieję, że pani wiceprezydent będzie już stałym gościem podczas kolejnych edycji Narodowego Czytania w Trzynastce.
Brak obrazka
Programy realizowane w naszej szkole