18 Październik 2021 22:15
Menu
Z życia szkoły
Nasi wolontariusze p...
Stefanki 2021
Pożegnanie lata prz...
Wielki człowiek w m...
28.akcja 'Sprzątani...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2011/2012 » O krok od zwycięstwa….
O krok od zwycięstwa….
Brak obrazka06.06.2012r. klas VIc wraz z wychowawcą, panią Edytą Makowską wzięła udział w I Rajdzie Czerwonokrzyskim ,, Lato z PCK”, którego organizatorką była pani Małgorzata Grabarz. Rajd wspomagali ratownicy medyczni z Pabianickiego Ochotniczego Sztabu Ratownictwa oraz Starostwo Powiatowe w Pabianicach.
Do rywalizacji stanęło blisko 80 uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu pabianickiego. Ale nie był to taki zwyczajny rajd. Każda z drużyn otrzymała na starcie mapę z wyznaczonym szlakiem wędrówki, w czasie której uczniowie zdobywali punkty w wielu różnych konkurencjach.
Musieliśmy więc wykazać się nie tylko znajomością historii PCK, ale też znać zasady zachowania się w sytuacjach, gdy czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone. Na jednym z punktów kontrolnych reanimowaliśmy więc nieprzytomną ofiarę wypadku, by na innym uczestniczyć w pozorowanym wypadku drogowym. Wtedy też musieliśmy wyciągnąć rannego z uszkodzonego samochodu, wcześniej sprawdzając, czy nasze działania nie przyniosą mu więcej szkody niż pożytku. Naszym zadaniem było też przetransportowanie rannej osoby na noszach i czasie tego zadania liczył się przede wszystkim czas, nieoceniony pomocnik w wypadkach.
Ostatnie zadanie okazało się dla nas najtrudniejsze i to ono przyczyniło się do tego, iż przegraliśmy walkę o pierwsze miejsce. Były to zadania sportowe, w których pokonali nas uczniowie szkoły Podstawowej w Bychlewie.
W ostatecznym podsumowaniu okazało się, że zajęliśmy 2. miejsce i zdobyliśmy puchar.
Zakończenie rajdu było tym bardziej przyjemne, że organizatorzy przygotowali dla nas ognisko z kiełbaskami. Na szczęście tym razem aura nam sprzyjała i w czasie wszystkich konkurencji świeciło słoneczko.
VI c już po raz kolejny udowodniła, że rywalizacja i wola walki jest w niej ogromna, a współzawodnictwo motywuje ją do działania.
Programy realizowane w naszej szkole