18 Październik 2021 21:09
Menu
Z życia szkoły
Nasi wolontariusze p...
Stefanki 2021
Pożegnanie lata prz...
Wielki człowiek w m...
28.akcja 'Sprzątani...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2015/2016
Z życia szkoły: Wydarzenia 2015/2016
Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? Pinokio to potrafi!
Brak obrazka08.04.16r. klasa IVa i IVb pod opieką pań Doroty Piech i Edyty Makowskiej odwiedziły Teatr Pinokio w Łodzi, by obejrzeć przedstawienie pt. ,, Pinokio”. I być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż sztuka ta została przygotowana w dość niecodziennej konwencji. Spektakl był połączeniem tradycyjnego teatru z najnowocześniejszą technologią komputerową. Dlatego też na scenie pojawiali się nie tylko aktorzy i marionetki. Dzięki nowoczesnym osiągnięciom techniki można było obejrzeć komputerowo przetwarzane obrazy, a całość dopełniała gra światła i muzyka, która grana była przez zespół na żywo. Co jakiś czas widzowie mieli też okazję usłyszeć bardzo oryginalne piosenki wykonywane przez artystę przy akompaniamencie gitar i perkusji. Dodatkową atrakcją były też ...

TRÓJKA GOL – I miejsce
Brak obrazka4 kwietnia w trochę odmienionym składzie wzięliśmy udział w turnieju międzyszkolnym organizowanym przez SP 3 „Trójka GOL”. Pełniąc rolę obrońcy tytułu sprzed roku, chłopcy doskonale sprostali zadaniu i we wspaniałym stylu obronili trofeum wygrywając 4 z 5 meczów, w finale przekonująco pokonując SP 17 wynikiem 3:0. Trofeum zdobyli: Michał Kaczorowski, Dominik Lis, Michał Skura, Tymon Malinowski – klasa III B; Miłosz Mielczarek – IV A; Julian Skiba – IV B; Oliwer Grabowski – II B Trenerem złotej drużyny jest p.Rafał Raźniewski. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi sukcesu!

TYMBARK – finał wojewódzki
Brak obrazka30 marca reprezentacja naszej szkoły rocznik 2006 i 2007 wzięła udział w Wojewódzkim Finale Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Był to drugi etap po wygranych eliminacjach na początku roku szkolnego. Niestety na etapie wojewódzkim zakończyliśmy swój udział w turnieju ulegając dwóm klubom piłkarskim i wygrywając z SP Mauryców. W turnieju wzięli udział: Miłosz Mielczarek, Oskar Skurznica (eliminacje, z finału wykluczyła go kontuzja) – obaj IV A, Michał Bednarek, Tymon Malinowski, Michał Skura, Dominik Lis, Michał Kaczorowski – wszyscy III B, Bartłomiej Peć, Bartosz Michalak- obaj II C, Filip Myczka- II A. Trenerem drużyny jest p.Rafał Raźniewski.

Najpiękniejsza pisanka
Brak obrazkaSamorząd Szkolny zorganizował tuż przed wiosenną przerwą świąteczną konkurs na najpiękniejszą pisankę. Wszystkie dostarczone prace były niezwykle ciekawe i starannie wykonane. Zaszczytny tytuł Najpiękniejszej Pisanki otrzymała praca Mateusza Grysa z klasy IVB. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy Wam pomysłowości i talentu.

MAM TALENT
Brak obrazkaW czwartek 17.03.16r. odbyły się w naszej szkole eliminacje II edycji szkolnego konkursu ,,Mam talent”. Tym razem uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności nie tylko w tańcu i śpiewie. Dużą niespodzianką okazał się bowiem uczeń klasy I- Karol Chrabelski, który potrafił prawie bezbłędnie rozpoznać flagi krajów niemalże całego świata. Mimo kilku drobnych pomyłek, jego talent wzbudził ...

"Krążenie kropelki wody w przyrodzie".
22 marca to Międzynarodowy Dzień Wody. W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs przyrodniczy "Krążenie kropelki wody w przyrodzie". Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI. Za najciekawsze prace przedstawiające wędrówkę kropelki wody w przyrodzie jury uznało:

Z tęsknoty za zimą…
Brak obrazkaPonieważ po zimowej aurze nie pozostał już żaden ślad, postanowiliśmy choć na chwilę zatrzymać jej wspomnienie. 18.03.16r. uczniowie klas IIIb i IVa wraz z wychowawcami panią Violettą Kocik i Edytą Makowską wybrali się na lodowisko ,, Retkinia”, by choć jeszcze przez moment zatrzymać w pamięci obraz zimy. Zabawa była naprawdę przednia, tym bardziej, że spora grupa uczniów po raz pierwszy w życiu miała okazję założyć łyżwy. Było więc sporo śmiechu, ale i kilka upadków. Na szczęście, oprócz wychowawczyń, nad bezpieczeństwem dzieci czuwało kilkoro rodziców z klasy III b, którzy w ramach klasowej integracji przyłączyli się do wspólnej zabawy. Na tych, którym zbyt szybko ...

SUKCES W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ŚWISTAK”
Brak obrazkaW dniu 10 marca 2016 roku odbyła się piętnasta edycja powiatowego konkursu języka angielskiego „ŚWISTAK” dla klas szóstych. Z naszej szkoły, w drodze eliminacji szkolnych, do konkursu zakwalifikowało się dwoje uczniów, tj. Adrian GOSŁAWSKI i Iga KUDRA, oboje z klasy VIa. Rywalizacja pomiędzy dwudziestoma najlepszymi anglistami w powiecie była bardzo zacięta, zadania wykonywano na wysokim i mocno wyrównanym poziomie. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej trójce, bowiem Iga zajęła II, a Adrian III miejsce. Wielkie gratulacje dla nich za tak spektakularny sukces! Osobne podziękowania oraz gratulacje za znakomite przygotowanie uczniów należą się pani Sylwii Muszyńskiej, nauczycielce języka angielskiego w tej klasie.

Wizyta w bibliotece- spotkanie autorskie
Brak obrazka11 marca 2016r. klasa IVa wraz z wychowawcą uczestniczyła w dość niecodziennym spotkaniu. Uczniowie zostali bowiem zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach na spotkanie z pisarką Heleną Mayer, autorką książki ,, Pradawne dzieje zaklęte w legendach”. Podczas spotkania autorka książki opowiadała o tym, co skłoniło ją do napisania książki opowiadającej historię miasta Wolborza, o swoim dzieciństwie, pracy, rodzinie, miłości do dzieci i literatury. Pani Helena od prawie 40 lat mieszka w Pabianicach choć to właśnie Wolbórz jest jej miastem rodzinnym. Przytaczała fragmenty książki, zachęcała do ...

I MIEJSCE DLA NASZYCH CHEERLEADERS!
Brak obrazkaDnia 15 marca nasza drużyna cheerleaderek z kl.IVb w składzie: Aleksandra Gzik, Julia Kierzek, Aleksandra Kluch, Jaga Kubiak, Klaudia Michalak, Olga Młynarczyk, Julita Reczyk, Maria Skura, Jagoda Śpionek, Dominika Zięciak pod opieką p. Moniki Mettler zwyciężyły w II POWIATOWYM TURNIEJU CHEERLEADEREK. W konkursie pokonały 9 zespołów. Atmosfera turnieju była, podobnie jak w ubiegłym roku, wspaniała. Wiadomo - tam, gdzie muzyka i taniec, tam zawsze jest wesoło! Konkurs został bardzo profesjonalnie przygotowany, przebiegał bardzo sprawnie. Wszystkie zespoły otoczone były fachową opieką, organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek. DZIĘKUJEMY!

Bal karnawałowy klas I - III
Brak obrazkaTegoroczny karnawał ukoronowany został w naszej szkole balem maskowym. Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali wyszukane i pomysłowe kostiumy. Salę wypełnili rycerze, księżniczki, wróżki, superbohaterowie, policjanci i inne tajemnicze postaci z bajek i filmów. Zabawa przebiegała w rytmie znanych i lubianych piosenek. Czas minął szybko, a tyle się działo: tańce integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, konkursy wiedzowe czy próba sił w przeciąganiu liny.

Występ dla Babci i Dziadka od wnucząt z 1b
Uczniowie klasy 1b zaprezentowali przedstawienie jasełkowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na scenie w świetlicy szkolnej dzieci opowiedziały pastorałkami i kolędami swoim ukochanym Babciom i Dziadziusiom o Bożym Narodzeniu. Bardzo liczna i najwdzięczniejsza widownia oklaskiwała na scenie wspaniałych aktorów wcielających się w postaci: Świętej Maryi, aniołków, pastuszków, owieczek oraz królów. Po występie dzieci podarowały zrobione przez siebie laurki - portrety Babć i Dziadziusiów. Uroczystość dostarczyła wszystkim mnóstwo wzruszeń i radości oraz została upamiętniona wspólnym zdjęciem.

Akademia Przedszkolaka
Brak obrazka
Tegoroczna „Akademia Przedszkolaka” przebiegła pod hasłem doświadczeń, tańca i zabaw, przygotowujących do nauki czytania i pisania. „Dobry start w szkole jest niezwykle ważny dla rozwoju dziecka. Jeśli jest ono psychicznie i fizycznie gotowe do podjęcia nauki, bez trudu i z radością opanowuje podstawy edukacji. Może bez przeszkód realizować potencjał intelektualny i osobowościowy. Ma wielką szansę na to, by w przyszłości osiągnąć sukcesy ...

Zima w piosence i poezji.
Brak obrazka 23 stycznia odbył się konkurs „ Zima w piosence i poezji”. Licznie zgromadzonych widzów wprowadziło w zimowy nastrój trzydziestu pięciu uczestników konkursu z klas I-VI. Na scenie królowały piosenka i wiersz. Wszystkie wystąpienia podobały się publiczności i jurorom. Niektórzy uczestnicy zadbali nawet o zimowy akcent w swoim stroju. Poziom prezentacji był wyrównany. Jurorzy wybrali najpiękniejsze wykonania. Wyróżnienie w kategorii ...


Jasełka dla Babci i Dziadka w wykonaniu klasy III b
Brak obrazka

W dniu 26.01.2016 r. w sali numer 6 zasiedli dziadkowie i babcie uczniów klasy trzeciej, która z okazji ich święta przygotowała jasełka, kilka wierszyków i kolędy w wykonaniu instrumentalnym i wokalnym. Kochające wnuki przygotowały również własnoręcznie piękne kwiaty dla dziadków. Myślę, że wnuki swoim występem zasłużyły sobie na duże lody i ogromne buziaki.
Programy realizowane w naszej szkole