26 Września 2022 11:28
Menu
Z życia szkoły
Narodowe Czytanie
„Zaczarowany świa...
Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Warszawy
Akcja "Żonkile"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2020/2021
Z życia szkoły: Wydarzenia 2020/2021
Uczniowie SP 13 Mistrzami Powiatu !!!
Brak obrazkaW zawodach które odbyły się 11 czerwca 2021r. na boisku MOSIR w Pabianicach, uczniowie Michał Kaczorowski i Michał Skura, zostali Mistrzami Powiatu w piłce plażowej.

Małgosia znów najlepsza!
Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy, że uczennica klasy 8b Małgorzata Cholewińska zajęła I miejsce w powiatowym konkursie ,, POZNAJEMY OJCOWIZNĘ” (kategoria: praca literacka), a już spieszymy z kolejną dobrą wiadomością. Praca Małgosi przeszła pomyślnie przez etap wojewódzki, gdzie ponownie okazała się najlepsza w swojej kategorii, zajmując 1. miejsce. Tym samym została przekazana do etapu ogólnopolskiego, gdzie reprezentować będzie nie tylko naszą szkołę, ale też województwo.
Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Edukacja dla bezpieczeństwa
Myślenie krytyczne jest ponadczasową kompetencją, która pomaga w optymalnym rozwoju każdego człowieka. Na myślenie krytyczne nigdy nie jest za wcześnie czy za późno. Im bardziej świadoma jednostka, tym bardziej świadome społeczeństwo. Człowiek powinien umiejętnie oceniać przeciwstawne argumenty i dowody, rozpoznawać stanowiska, wnioski i argumenty w oparciu o wiedzę i fakty. Nasi uczniowie, w zakresie przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”, wnikliwie i logicznie rozważali problemy trudne, odległe od ich codziennej rzeczywistości. Warunki zdalnej nauki nie pomagały, ale wielu uczniów nauczyło się korzystać z dostępnej w rozmaitych źródłach wiedzy. Swoje zdanie przedstawiali w sposób jasny i zrozumiały. Poniżej wybrane odpowiedzi uczniów klas ósmych na pytanie: Czy członkostwo w UE ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa każdego z obywateli Polski?

Kasztany, kasztany ...
Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Najbardziej zaangażowane w zbiórkę były najmłodsze klasy. Najwięcej tych lśniących brązowych kul uzbierały klasy: I miejsce - klasa 2 b zebrała 660,8 kg. II miejsce – klasa 3 b zebrała 325,9 kg. III miejsce – klasa 2 a zebrała 221,2 kg. Mistrzem w zbieraniu kasztanów okazał się Brajan Nowak z klasy 2 b, zebrał on najwięcej bo 402,8kg. Dla Brajana przewidziana jest nagroda specjalna. Gratulujemy! Dużą ilość ...

V Czytelnicza Sztafeta Szkół
W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, Biblioteka Pedagogiczna organizuje Czytelniczą Sztafetę Szkół. Tegoroczna V edycja przebiega pod hasłem „Wartości w literaturze i muzyce”. „Trzynastka” przystąpiła do Sztafety we wtorek 6 października. Pozycje, które zostały zaprezentowane uczniom mówiły o takich wartościach jak: przyjaźń, życzliwość, szacunek, tolerancja i akceptacja, zrozumienie innych. Poruszały również trudne sprawy związane z ...

Sprzątanie Świata 2020
Nasza szkoła tradycyjnie już od lat wzięła udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątania Świata", która odbywa się w trzeci weekend września. 13 reprezentowały klasy I B pod opieką p. Doroty Kani, II B pod opieką p. Agnieszki Jarzębowskiej i 8 B pod opieką p. Mileny Krysiak. Pełni zapału uczniowie zaopatrzeni w niezbędne rękawiczki i worki pozbierali śmieci z terenu przy szkole oraz PTC. Akcja przebiegała sprawnie, a w jej trakcie zebrano kilka worków odpadów, głównie plastikowych i szklanych. Celem akcji było nie tylko uporządkowanie lokalnego środowiska naturalnego, lecz także wzbudzenie w uczniach odpowiedzialności za poszanowanie przyrody i zachęcenie ich do codziennego dbania o nią.

Wybory Mistera Szkoły
Dnia 30 września 2020 roku, z okazji Dnia Chłopaka odbyły się w naszej szkole wybory Mistera Szkoły zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Dziewczynki bardzo chętnie głosowały na swoich ulubieńców. Zwycięzcami zostali : Michał Bednarek z klasy 8a oraz Szymon Szymański z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Programy realizowane w naszej szkole