21 Maj 2018 01:18
Menu
Z życia szkoły
Dwa pierwsze miejsca...
Rady na odpady
I Rajd Pieszy ,, Poz...
Nasze rady na odpady.
Piątoklasiści chwa...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
XVIII REGIONALNY RAJD ROWEROWY
9 czerwca odbędzie się XVIII REGIONALNY RAJD ROWEROWY w 100-lecie Niepodległości Polski o puchar Prezydenta Miasta Pabianic i Starosty Powiatu Pabianickiego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do udziału.

Poniżej materiały do pobrania.

trasa rajdu

regulamin rajdu

karta zgłoszenia_pdf

karta zgłoszenia_docx

karta zgłoszenia_jak wypełnić
XVIII Regionalny Rajd Rowerowy
9 czerwca 2018 roku odbędzie się Regionalny Rajd Rowerowy w 100-lecie Niepodległej Polski o puchar Prezydenta Miasta Pabianic i Starosty Powiatu Pabianickiego, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego.
W tym roku nasza szkoła wraz z Towarzystwem Przyjaciół Pabianic oraz Szkołą Podstawową nr 9 jest współorganizatorem tej imprezy. Dlatego też gorąco zapraszamy do udziału wszystkich miłośników jazdy rowerem oraz dobrej zabawy.
Rajd wystartuje o 9.30 z placu obok kościoła św. Mateusza. Wszystkich, którzy chcą wraz z nami wziąć udział w rajdzie informujemy, iż o 9.00 zbieramy się na szkolnym boisku i wspólnie udajemy się na start. Będzie nam miło, jeśli w rajdzie wystartują nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też rodzice, rodzeństwo, czy dziadkowie. Mile widziani wszyscy ...

więcej
Piątoklasiści o Polsce wiedzą prawie wszystko!
Uczniowie klas V sprawdzali swoją wiedzę o Polsce podczas szkolnego konkursu "Czy znasz swój kraj?". Konkurs składał się z czterech rund. W pierwszej rundzie " na rozgrzewkę" uczestnicy jednocześnie odpowiadali na pytania ogólne o Polsce. Druga runda to zadanie z mapą Polski, podczas której dzieci uzupełniały tekst o krainach geograficznych naszej ojczyzny. W trzeciej rundzie uczniowie rozpoznawali największe miasta Polski na podstawie zdjęć. W rundzie ostatniej trzeba było rozwiązać test z szerokiej wiedzy o naszym kraju. W tym roku najwięcej poprawnych odpowiedzi ( 87%) udzielił Tymon Malinowski z klasy Vb. II miejsce zajął Jakub Animucki z klasy Vb ( 83% poprawnych odpowiedzi), III miejsce zajęła Anna Pakuła z klasy Va ( 72% poprawnych odpowiedzi). Małgosia Cholewińska z klasy Vb uplasowała się na IV miejscu ( 68% poprawnych odpowiedzi)). Organizator szkolnego konkursu Milena Krysiak gratuluje dużej wiedzy o Polsce i dziękuje za udział w konkursie.

Autor: Milena Krysiak
I Rajd Pieszy ,, Poznaj z nami nasze miasto- ulica Zamkowa”
Brak obrazkaW sobotnie przedpołudnie 21 kwietnia 2018r. uczniowie klas VIa i VIb pod opieką pani Edyty Makowskiej wzięli udział w I Rajdzie Pieszym z cyklu ,, Poznaj nasze miasto” Był to pierwszy z czterech zaplanowanych rajdów , którego celem było poznanie historii ulicy Zamkowej oraz obiektów zabytkowych znajdujących się przy niej. Organizatorem rajdu był Urząd Miejski w Pabianicach oraz Koło Krajoznawcze PTTK w Pabianicach. W czasie rajdu uczestnicy mogli nie tylko aktywnie spędzić czas, ale też poznać historię zabytków przemysłowych XIX- wiecznych Pabianic. Kolejny, drugi z cyklu, rajd odbędzie się już 19 maja 2018r. Tym razem nosił będzie tytuł ,,Ziemia obiecana nad Dobrzynką”.

Autor: Edyta Makowska
Rady na odpady
Brak obrazkaUczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w miejskich konkursach ekologicznych zorganizowanych przez SP 8 w Pabianicach. Celem konkursów było zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania odpadów jako tworzywa artystycznego. Uczniowie mieli okazję pokazać swoje zdolności twórczego wykorzystania surowców wtórnych. W konkursie " POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ" uczennice Marta Pelikan z klasy 7 b zajęła III miejsce. Marta przygotowała strój ...

więcej


Autor: Milena Krysiak
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktycznych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.
Informacje dla nauczycieli ...
... widoczne po zalogowaniu.
Programy realizowane w naszej szkole