26 Luty 2020 02:00
Menu
Z życia szkoły
Noc w szkole
Wyniki Ogólnopolski...
Zimowe szaleństwo
Ratując jednego psa...
Noc o zapachu piernika
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Rusza rekrutacja uczniów do klas pierwszych!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Pabianicach informuje, że trwają zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021.

1) Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci:

zamieszkałe w obwodzie szkoły – z urzędu, na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (prawnych opiekunów), złożonego w sekretariacie szkoły od 3 lutego 2020r. do 28 lutego 2020 r.

zamieszkałe poza obwodem szkoły jeśli w szkole są wolne miejsca – po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego – na podstawie pisemnego wniosku rodziców (prawnych opiekunów), złożonego w sekretariacie szkoły od 3 lutego 2020r. do 28 lutego 2020 r.


zasady i terminy
Noc w szkole
Brak obrazkaTo już właściwie tradycja, że raz do roku szkoła zmienia się dla uczniów klasy VIII a w miejsce, które w żaden sposób nie kojarzy się z nauką czy obowiązkami. 21 lutego 2020r. uczniowie pod opieką wychowawcy p. Edyty Makowskiej oraz p. Violetty Kocik spędzili w szkole noc.
Było to spotkanie pełne zabawy, radości i śmiechu. I mimo iż klasa spotyka się w takich okolicznościach już od kilku lat, ta wspólna noc była szczególna. Głównie dlatego, że w takich okolicznościach niestety ostatnia. Jako, że tradycji musi stać się zadość, nie zabrakło tej nocy również takich elementów, które uczniowskim spotkaniom towarzyszą od początku.
Wieczór rozpoczął się niczym ,,Kuchenne rewolucje”. Uczniowie ...

więcej + zdjęcia
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego
29 października 2019r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Test ortograficzny, który przeprowadzony został w dwóch kategoriach: klasy IV- VI oraz VII- VIII. W ortograficznej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas: VI b, VII b, VIII a oraz VIII b. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, zaś szkolnym koordynatorem p. Edyta Makowska.
W kategorii klas IV- VI uczeń klasy VI b Antoni Michalski zajął 23. miejsce w Polsce, zaś Wiktor Redzynia 27.
Z kolei w kategorii klas VII- VIII najlepszą lokatę osiągnął ...

więcej
Zimowe szaleństwo
Brak obrazkaCzekaliśmy, czekaliśmy i się……..nie doczekaliśmy. Minął grudzień, minęły zimowe ferie, a zimy, jak nie było, tak nie ma. Pozostało więc tylko jedno. Wspólny wyjazd na sztuczne lodowisko, aby choć przez chwilę poczuć zapach zimy i przypomnieć sobie, po co tak naprawdę kupujemy zimowe czapki, szaliki i rękawiczki.
13 lutego klasa VIIIa wraz z p. Edytą Makowską i Violettą Kocik oraz kilkoma miłośnikami lodowego szaleństwa z klasy VIIb wybrała się na Lodowisko ,, Retkinia”. Wprawdzie nie udało im się przywołać zimy , ale zabawa i tak była przednia. Tym bardziej, że dla niektórych był to pierwszy kontakt z taflą lodowiska. Przy dźwiękach muzyki i w dobrym towarzystwie, uczniowie bawili się naprawdę świetnie.
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...
...ale świat zmieni się dla tego jednego psa
Brak obrazkaKażdy z nas, kto ma psa, wie doskonale, dlaczego nazywa się go największym przyjacielem człowieka. Przekonujemy się o tym, gdy wracamy zmęczeni do domu i od progu wita nas merdający ogon. A jak powiedział Wiktor Hugo ,,Uśmiech psa znajduje się właśnie w jego ogonie”.
Z całą pewnością to właśnie sympatia i miłość do czworonogów skłoniła uczniów klasy VIIa do tego, by w dość niecodzienny sposób obchodzić mikołajki. Zamiast tradycyjnych upominków, zakupili karmę, smycze i koce, a następnie z tym niecodziennym prezentem udali się wraz z wychowawczynią p. Sylwią Muszyńską do Schroniska dla Zwierząt w Pabianicach. Uczniowie mieli okazję ...

więcej
X PABIANICKI PÓŁMARATONIK
Brak obrazkaRozpoczęło się przyjmowanie zapisów!
Półmaratonik odbędzie się 5 kwietnia2020r. (niedziela).
- opłata startowa wynosi 20,00 zł
- zapisy drogą elektroniczną, w systemie zapisów DATASPORT
- każdy uczestnik otrzyma: koszulkę, medal, dyplom, wodę, „coś słodkiego”
- dla najlepszych nagrody rzeczowe.

ZAPISY KOŃCZĄ SIĘ 18 MARCA 2020 R.

Organizatorzy Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice” oraz współorganizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tej sportowej imprezie.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020:

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczn0-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.

Programy realizowane w naszej szkole