06 Czerwiec 2020 06:34
Menu
Z życia szkoły
Wyniki szkolnych eli...
Drugie miejsce w kos...
Noc w szkole
Wyniki Ogólnopolski...
Zimowe szaleństwo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Egzamin ósmoklasisty
Drodzy Ósmoklasiści.
Zanim dotrzecie do upragnionych wakacji czeka Was egzamin ósmoklasisty.

Egzamin odbędzie się:
16 czerwca (wtorek) – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
17 czerwca (środa) – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
18 czerwca (czwartek) – egzamin z języka angielskiego, który trwa 90 minut.

Każdy egzamin rozpoczyna się o godzinie 9.00

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Jeśli uczeń nie przystąpi do egzaminu w terminie głównym (czerwcowym), to musi przystąpić do niego w terminie dodatkowym (7-9 lipca).

Z uwagi na pandemię koronawirusa uległy zmianie niektóre zasady dotyczące organizacji egzaminu.

Prosimy uczniów i ich rodziców o zapoznanie się z nimi.


Zasady organizacyjne
System naboru elektronicznego
W dniu 9 czerwca 2020 r. o godz. 14:00 firma VULCAN planuje przeprowadzenie pokazu systemu naboru elektronicznego. Wydarzenie zostanie przeprowadzone na żywo na serwisie YouTube i będzie dostępne nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego.

Link bezpośredni do wydarzenia: https://youtu.be/2cRjtr30HZc

Serdecznie polecamy Uczniom klas ósmych i ich Rodzicom.

Szkolni administratorzy systemu naboru
.
Harmonogram zwrotu podręczników i książek
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Czas więc rozstać się z podręcznikami.
Z uwagi na koronawirusa i konieczność zachowania reżimu sanitarnego zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek uległy zmianie. Proszę zapoznać się z nimi oraz z terminarzem zwrotu podręczników przez uczniów poszczególnych klas.


Zasady dotyczące zwrotu podręczników i książek ... więcej


Harmonogram zwrotu podręczników i książek

,,Poznajemy Ojcowiznę”
Brak obrazkaJuż po raz drugi uczennica klasy VII b Małgorzata Cholewińska odniosła sukces w konkursie ,,Poznajemy Ojcowiznę”. Podczas etapu powiatowego literacka praca naszej uczennicy „Tak dalekie, a jednak wciąż tak bliskie” zdobyła I miejsce w kategorii praca tradycyjna indywidualna i tym samym zakwalifikowała się do rywalizacji wojewódzkiej, gdzie zyskała ponownie uznanie jury i zajęła w swej kategorii II miejsce.

Tegoroczny finał wojewódzkiego konkursu zorganizował łowicki oddział PTTK. Konkurs jest organizowany przez PTTK od 1994 roku i ma on na celu angażowanie dzieci i młodzieży do poznawania i promowania swoich małych Ojczyzn.

Gratulujemy Małgosi kolejnego sukcesu i gorąco wierzymy, że to nie jej ostatnie słowo. Zapewne niebawem znów usłyszymy o jej sukcesach.

Uczennica swoją pracę przygotowała pod czujnym okiem p.E.Makowskiej.
Konsultacje w czasie kształcenia na odległość
Informujemy, że od 25 maja do 18 czerwca będą się odbywały na terenie naszej szkoły konsultacje dla uczniów klas VIII.
Konsultacje będą prowadzone z j.polskiego, j.angielskiego oraz matematyki.

Od 1 czerwca do 7 czerwca zostaną uruchomione konsultacje ze wszystkich przedmiotów dla wszystkich uczniów klas IV-VIII.

Udział uczniów w konsultacjach jest dobrowolny.
Proszę zapoznać się z procedurą dot. organizacji konsultacji.


Procedura organizacji konsultacji_PDFZgoda Rodzica na pomiar temperatury_PDFTerminy konsultacji dla klas 4-8 od 01.06.20_PDF
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Ważna informacja dla ósmoklasistów i ich Rodziców.
Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Proszę o zapoznanie się.
Strona dla Kandydatów w naborze elektronicznym zostanie uruchomiona w dniu 15 czerwca 2020 r.

Informacje o rekrutacji

Uwaga: Zarząd Powiatu Pabianickiego w dniu 18 maja br. podjął decyzję, że ilość szkół do wyboru w naborze elektronicznym do szkół ponadpodstawowych w 2020 r. jest nieograniczona.
Kangur matematyczny 2020
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Jako koordynator konkursu, proszę o zarejestrowanie uczniów zgłoszonych do konkursu na platformie. W załączniku znajduje się instrukcja postępowania.

Każdy rodzic dziecka zgłoszonego, otrzyma ode mnie nazwę użytkownika i hasło potrzebne do rejestracji za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Na platformie będzie możliwość przeprowadzenia próbnego konkursu „Kangur matematyczny” (25 -26 maja) ,a później właściwego (2-5 czerwca). Daty i godziny obu konkursów, będą widoczne po zalogowaniu.
Proszę o wprowadzenie imienia i nazwiska ucznia, ja wtedy będę wiedziała, czy wszyscy zapisani do konkursu uczniowie się odliczyli.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji – Dorota Klimczak


Instrukcja

Wyniki szkolnego etapu Wielkiej Ligi Czytelników
W szkolnych kwalifikacjach do etapu powiatowego wzięło udział dziewięć osób - pięciu uczniów w młodszej grupie wiekowej (Cieślik Hanna, Grzegorzewski Adam, Krawczyk Szymon, Słubik Maria i Wajman Urszula) oraz czterech uczniów w starszej grupie wiekowej (Baranowski Arkadiusz, Krawczyk Piotr, Sęk Szymon i Wdowiński Jan). Wszyscy uczniowie rozwiązywali test on-line.


Do udziału w mistrzostwach powiatowych zakwalifikowali się:
Adam Grzegorzewski, Szymon Krawczyk, Urszula Wajman (grupa z klas 1-4)
oraz Arkadiusz Baranowski, Szymon Sęk i Jan Wdowiński (grupa z klas 5-8)


Dziękujemy wszystkim uczestnikom dotychczasowych zmagań. Zwycięzcy walczą dalej. Oto finałowe lektury Wielkiej Ligi:
„Hulajnogą przez Smoczą Wyspę” – D. Wieczorkiewicz ( grupa 1-4)
„Wiłka smocza dziewczynka” – A. Kasprzak (grupa 5-8)

Szkolnym koordynatorem Wielkiej Ligi jest p.M.Jachowicz.
Zajęcia opiekuńcze od 25 maja 2020r.
Szanowni Państwo – Rodzice dzieci kl. I – III

Szkoła przygotowuje się do uruchomienia dla uczniów klas I - III od dnia 25 maja 2020 r. zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących wg następujących kryteriów pierwszeństwa:
- dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia,
- służb mundurowych
- realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
- dzieci pracowników handlu i przedsiębiorstw,
- dzieci obojga rodziców pracujących lub pracujących rodziców samotnych, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki w domu.

Chęć zgłoszenia uczęszczania dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo –wychowawcze powinna ... więcejFormularz zgłoszenia_PDF


Formularz zgłoszenia_DOCX


Deklaracja_PDF


Deklaracja_DOCX


Procedura bezpieczeństwa_PDF


Od pedagoga szkolnego
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Pierwszą osobę w Polsce ze zdiagnozowaną chorobą wywołaną koronawirusem COVID-19 zdiagnozowano 4 marca 2020 r. Od tego momentu zmieniło się życie każdego z nas m.in. zamknięto szkoły, ograniczono kontakty, a nauka przeszła w system kształcenia na odległość. Ta nowa rzeczywistość, to wyzwanie dla nas wszystkich. Musimy nauczyć się żyć w nowej sytuacji. Cena za te ograniczenia jest najwyższa – nasze życie, które możemy dzięki właściwemu postępowaniu zachować w zdrowiu.

Jako pedagog będę przygotowywać dla Was ciekawe informacje, propozycje zajęć z dziećmi oraz tematy, które związane są z rozwojem dzieci. Proszę kontaktować się ze mną za pomocą dziennika elektronicznego. Postaram się odpowiedzieć na każdy wpis, czekam również na propozycje z Waszej strony.Pierwsze spotkanie z pedagogiemDrugie spotkanie z pedagogiemTrzecie spotkanie z pedagogiem "Depresja, choroba nie tylko dorosłych"


Informacja dla ósmoklasistów
Starostwo Powiatu Pabianickiego udostępnia dla ósmoklasistów ofertę szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021Informacje dot. oferty szkół ponadpodstawowych


Programy realizowane w naszej szkole