12 Sierpnia 2022 17:17
Menu
Z życia szkoły
Akcja "Żonkile"
Dzień czekolady
Dzień Pizamy w Trzy...
Wiosenny Konkurs Pio...
Wielkanocne smakoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Opłaty za obiady
Intendent Szkoły Podstawowej nr 13 prosi o terminowe dokonywanie opłat
za obiady. tj. do 15 06.2022r.
Powodzenia!
Drodzy Uczniowie,
przed Wami pierwszy poważny egzamin – egzamin ósmoklasisty. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości.

Życzymy jak najlepszych wyników, które spełnią Wasze oczekiwania i pozwolą dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Trzymamy za Was kciuki!
Akcja "Żonkil"
Brak obrazka 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, na znak pamięci tamtych wydarzeń uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przystąpili do akcji "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich.
Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest miłość. Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pytał w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowimy się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale również nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim - czytamy na stronie muzeum.
Edukatorzy z muzeum przygotowali dla uczniów ...


więcej i zdjęcia
Dzień czekolady
Brak obrazka 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady- niekwestionowanej królowej słodyczy. Mleczna, gorzka, czy biała … jej smak znany jest od wieków. Dziś po czekoladę sięgamy w celu poprawienia nastroju, rozjaśnienia umysłu, dodania sobie energii.
Samorząd Uczniowski również postanowił zaakcentować to święto. Co prawda z małym opóźnieniem, ale nie zabrakło świetnej zabawy i czekoladowych smakołyków. W czwartek, 21 kwietnia podczas dużej przerwy uczniowie klasy 1b z wychowawcą- panią Moniką Mettler zatańczyli taniec "Czekolada". Każdy chętny uczeń mógł przynieść czekoladowe smakołyki i zajadać się z nimi do woli.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiego filmiku.

Galeria zdjęć

filmik
Mistrz Tabliczki Mnożenia
Brak obrazkaW kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs tabliczki mnożenia dla klas trzecich. O tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” rywalizowali najlepsi matematycy z klasy 3a i 3b.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów klas trzecich zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych.
W I etapie konkursu wzięli udział wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie klas trzecich. W tych zmaganiach obowiązywała znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100.

Brak obrazka
Mistrzem tabliczki mnożenia został – Emil Okrojek z kl. 3 b,
II miejsce zajął - Franciszek Wądołowski z kl. 3 b
III zajęła - Aleksandra Nabieracz z kl. 3 a


Gratulujemy!
Dzień Piżamy w Trzynastce
Brak obrazka 11 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy. Tego dnia uczniowie pojawili w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych -były min. tygrysy, misie, żabki. Inni założyli swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Było zabawnie i kolorowo.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Galeria zdjęć
Wiosenny Konkurs Piosenki
Brak obrazka Po długiej przerwie związanej z panedemią 7 kwietnia br. odbył się w naszej szkole wyczekiwany przez wielu konkurs piosenki. Do konkursu mogli zgłosić się uczniowie z klas 1-8 i wykonać wybraną przez siebie piosenkę. Zgłoszono ponad dwadzieścia piosenek. Wystąpiło ponad 40 wykonawców, w tym: soliści, duety i zespół z klasy 3b. Konkurs prowadziła uczennica klasy 5a Lena Jakóbek.
Jury w składzie: p.dyr. Bożena Hańczewska, s.Joanna Tomczyk i p.Monika Mettler nie miało łatwego zadania, choć żywo reagująca publiczność pomagała jak tylko mogła.
W oczekiwaniu na werdykt klasa 1b wraz ze swoją wychowawczynią rozruszała słuchaczy w tańcu integracyjnym.
Wyniki przyznano w dwóch kategoriach wiekowych ...


więcej i zdjęcia
Wielkanocne smakołyki i nie tylko
Brak obrazka Święta wielkanocne tuż tuż, więc w naszej szkole rozpoczęliśmy już świętowanie i zorganizowaliśmy siłami Rady Rodziców 6 i 7 kwietnia Kiermasz Wielkanocny. Był wspaniały poczęstunek, który przygotowali nasi uczniowie wraz z rodzicami, była wielka radość z wygranych w loterii fantowej i dużo pozytywnego zamieszania, za którym tak długo tęskniliśmy. Mamy nadzieję, że mimo smutnych wiadomości nasza szkoła znów będzie polem do pozytywnych działań i rodzicielskiego zaangażowania.

Konkurs na największą ilość ciast i fantów na loterię wygrały ex aequo klasy 1b i 3B. Nagrodą dla nich będzie klasowe wyjście do pizzerii. Wyróżnienia za zaangażowanie dostają klasy ...

dalej
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.
Programy realizowane w naszej szkole