14 Grudzień 2017 07:04
Menu
Z życia szkoły
Mikołajkowy Turniej...
Spotkanie z Andrzeje...
Herbatka u Kubusia P...
Wieczór tajemnic i ...
,,Z mitologią za pa...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zimowa przerwa świąteczna
W czasie świątecznej przerwy w dniach 27-29 grudnia w celu zapewnienia opieki nad uczniami pełni dyżur Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Tkacka15).
Rodziców, którzy w tych dniach nie mogą zapewnić swoim dzieciom opieki prosimy o zapisanie dziecka do świetlicy w SP2.
Do dnia 21 grudnia można to zrobić za pośrednictwem naszej szkolnej świetlicy.
Zebrania klasowe
Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania klasowe, które odbędą się 14 grudnia (czwartek). Po zebraniach nauczyciele pełnią dyżur w ramach konsultacji.
Zebrania klas I-III rozpoczynają się o godzinie 16.30, klas IV-VII o godzinie 17.00.
Konsultacje dla rodziców uczniów klas IV-VII 17.30 - 18.30.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców relacjami rodzic - dziecko (nastolatek) na spotkanie o godz. 18.00 w świetlicy szkolnej.

Przydział sal w zakładce Konsultacje i zebrania
Mikołaje w każdej klasie!
Brak obrazkaW Mikołajki (tradycyjne święto obchodzone 6 grudnia ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry) każdy kto chciał (i ma poczucie humoru) zakładał coś czerwonego i mikołajową czapkę. Była też wesoła niespodzianka. Każdą klasę odwiedził Mikołaj wraz z sympatycznymi reniferami. Dla wszystkich były świąteczne życzenia i małe słodkości. Nie bacząc na lekcje Mikołaj porywał uczniów (i nie tylko) do tańca.

Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za miły świąteczny akcent.

Autor:Bożena Hańczewska
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
Brak obrazka5 grudnia uczestniczyliśmy w kolejnej, XI edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej. Do turnieju zgłosiło się osiem szkół z Pabianic. Drogą losowania trafiliśmy do grupy A ze szkołami: nr 5, nr 8 i nr 3.
W pierwszym meczu wygraliśmy z SP 5 2-0 – bramki Kacper Szumiał i Kacper Kaczorowski. W drugim meczu wygraliśmy z SP 3 2-1 – bramki Kacper Szumiał (2). W ostatnim meczu w grupie wygraliśmy z SP 8 7-0 – bramki Kacper Szumiał (5), Kacper Kaczorowski, Dominik Lis.
Po fazie grupowej w półfinale trafiliśmy na ubiegłorocznego finalistę – SP 17, z którym ...


więcej

Autor: Rafał Raźniewski
Dzień Wolontariusza
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia składamy serdeczne życzenia wszystkim "Trzynastkowym" wolontariuszom oraz ich opiekunom.
Dziękujemy za Wasze otwarte serca na potrzeby innych i życzymy satysfakcji z podejmowanych działań. Niech poczucie, że jest się komuś potrzebnym, łączy się z zadowoleniem i spełnieniem stawianych sobie celów.


Autor; Bożena Hańczewska

Spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem serii książek ,, Magiczne drzewo”
Brak obrazkaUdało się! Długo czekaliśmy, ale się opłacało. W sobotnie przedpołudnie, 2 grudnia, 17osobowa grupa uczniów z klas VB, VIa i VIb pod opieką rodziców i polonisty Edyty Makowskiej wybrała się na autorskie spotkanie z Andrzejem Maleszką, które miało miejsce w EMPIK-u, w Manufakturze.
Andrzej Maleszka to reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód, a jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.
Pisarz rozpoczął spotkanie,odpowiadając na ...

więcej

Autor: Edyta Makowska
Zapraszamy Rodziców na ...
Szanowni Rodzice,
w odpowiedzi na Państwa oczekiwania (wyniki ankiety dla rodziców) zapraszamy 14 grudnia 2017 r. o godzinie 18.00 na spotkanie, którego tematyka będzie dotyczyła relacji dzieci (nastolatki) z rodzicami.
Spotkanie, które odbędzie się w świetlicy szkolnej poprowadzi pan Paweł Zysk.

Tego dnia odbędą się także zebrania i konsultacje.

Autor: Dorota Pawłowska
Herbatka u Kubusia Puchatka
Brak obrazka27 listopada odbyło się popołudniowe spotkanie rodziców i uczniów. Niecodzienne, bo przy ciekawej książce, herbatce i ciasteczku. A wszystko to w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. To już trzecie takie spotkanie w naszej szkole, które odbywa się pod hasłem ,,Herbatka u Kubusia Puchatka”. Podczas niego rodzice i nauczyciele czytali wybrane wcześniej utwory.
Wszystkich uczestników wspólnego czytania witał nie tylko Kubuś Puchatek, ale i pluszowe misie – własność uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie już Misie "przybyły" do Trzynastki z okazji ...

więcej i galeria zdjęć

Autor: Bożena Hańczewska
Wieczór tajemnic i wróżb
Brak obrazkaAby sprawdzić, co przyniesie przyszłość, w czwartkowy wieczór, przy blasku i zapachu świec, uczniowie klasy VIa zorganizowali wraz z wychowawcą p. Edytą Makowską klasowe andrzejki. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od przelewania wosku przez klucz. Sporo śmiechu przyniosło też losowanie wróżb ukrytych w ciasteczkach, a także rzucanie grosików do celu, by sprawdzić, czy najskrytsze marzenia mają szansę się spełnić. Nie mogło też obyć się bez tradycyjnego przebijania papierowych serc, na których zapisane zostały imiona przyszłych mężów i żon. Uczniowie wróżyli też z ręki i ustawiali buty od ściany do ...

więcej

Autor: Edyta Makowska
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktycznych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.
Informacje dla nauczycieli ...
... widoczne po zalogowaniu.
Programy realizowane w naszej szkole