14 Grudzień 2018 13:47
Menu
Z życia szkoły
Zbieraliśmy żywno...
Sukces w Mikołajkow...
Świąteczne stroiki...
Mikołajki w kinie.
Turniej piłki siatk...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dyżur opiekuńczy w przerwie świątecznej
Szanowni Rodzice!

W bieżącym roku szkolnym tzw. dyżur opiekuńczy dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Pabianic w dniach roboczych w okresie przerw świątecznych, tj.

24.12.2018 r. w godz. 7.30 – 12.00

27.12.2018 r. w godz. 7.30 – 15.00

28.12.2018 r. w godz. 7.30 – 15.00

31.12.2018 r. w godz. 7.30 – 12.00

pełnią szkoły: ... więcej
Zbieraliśmy żywność dla Caritas
Brak obrazkaWolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole 7 i 8 grudnia wzięli udział w XV ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas pod hasłem "Tak, pomagam". W markecie Biedronka przy ul. Konopnickiej zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, takie jak: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną ...

więcej
Sukces w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej
Brak obrazka6 grudnia nasza reprezentacja brała udział w XII Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych z Pabianic.W tegorocznej edycji wystąpiło 9 szkół.
W grupie graliśmy z SP 2 - wynik 0:0 oraz z SP 5 - wynik 3:0.
Zajmując I miejsce w grupie awansowaliśmy do finału, w którym mierzyliśmy się z SP 14 -wynik 1:0 oraz z SP 9 - wynik 2:0. Tym samym nasza reprezentacja obroniła tytuł mistrza i zajęła I miejsce drugi rok z rzędu.
Trzynastkę reprezentowali: Jerzy Durma, Julian Skiba, Jakub Zieliński, Miłosz Mielczarek, Bartłomiej Peć, Filip Myczka oraz Patryk Nowak.
Opiekunem drużyny był Rafał Raźniewski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi.
Świąteczne stroiki uczniów Trzynastki
Brak obrazkaŚwięta tuż, tuż. W naszej szkole zapanowała już świąteczna atmosfera. Uczniowie klas IV-VIII podczas godzin wychowawczych przygotowywali bożonarodzeniowe stroiki z materiałów ekologicznych. Niektóre klasy wykonały po kilka świątecznych ozdób i musiały wybrać ten jedyny do szkolnego konkursu.
Każdy stroik był inny i większość została wykonana z materiałów ekologicznych. Jury oceniając prace zwracało uwagę na dobór materiałów, pomysłowość i estetykę wykonania. I miejsce zajęła klasa ...

więcej
Mikołajki w kinie
Brak obrazka6 grudnia uczniowie z klas VIA i VIB z wychowawczyniami i p. Kasią Krawczyk spędzili w łódzkim kinie. Obejrzeliśmy familijną opowieść o nastolatce - czarodziejce, która wzywa pomocnika św. Mikołaja Ruperta. Rupertowi nie podoba się komercjalizacja Świąt i zaczynają się kłopoty, z którymi czarodziejka Lili świetnie sobie radzi.
Film porusza ważną kwestię, jak w dzisiejszych czasach cenne jest rodzinne obchodzenie świąt.
Turniej piłki siatkowej
Brak obrazka21 i 28 listopada odbył się turniej piłki siatkowej dla klas siódmych i ósmych uczniów naszej szkoły.
Każda klasa "wystawiła" swoją reprezentację składającą się z co najmniej sześciu zawodników. Warunkiem udziału były drużyny mieszane (na boisku musiały znajdować się zarówno dziewczęta jak i chłopcy).
Frekwencja dopisała pomimo tego, że zawody odbywały się po lekcjach. Kibice głośno ale kulturalnie wspierali swoje drużyny. Rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie.
Ostatecznie po bardzo wyrównanej walce I miejsce wśród klas ósmych zajęła klasa 8b, drugie - klasa 8c, a trzecie - 8a.
Wśród klas siódmych - I miejsce zajęła klasa 7b (najliczniej reprezentowana klasa. BRAWO!!!), drugie miejsce -klasa 7a.
Cieszy ...

więcej i zdjęcia
Pomoc dla podopiecznych schroniska dla zwierząt
27 listopada klasa 8b wraz z wychowawcą odwiedziła pabianickie schronisko dla zwierząt w Pabianicach. Wyjście poprzedzone było zbiórką karmy dla zwierząt. Klasa zebrała jej około 30kg. Uczniowie dorzucili również koce i miski dla podopiecznych schroniska.
Po przekazaniu darów, uczniowie pod opieką pracownicy schroniska obejrzeli zwierzaki, które obecnie przebywają w pabianickim schronisku, dowiedzieli się w jaki sposób mogą za jakiś czas zostać wolontariuszami placówki i pomagać przebywającym tam zwierzętom. Dowiedzieli się również o adopcji wirtualnej (koszt 40 zł/m-c)
Te odwiedziny dla nikogo nie pozostały obojętne. Już planujemy kolejną zbiórkę.
Szkolny Turniej Gier Planszowych
Gry planszowe to nie tylko miłe spędzanie czasu, to rozrywka, która zmusza nas do wytężenia szarych komórek. Wymagają udziału przynajmniej dwóch osób, są więc też doskonałym sposobem na integrację międzyludzką. To zabawa dla małych, dużych i tych całkiem dorosłych. Świetny sposób na naukę i rozwijanie wyobraźni.
Jeżeli lubisz rywalizację i dobrą zabawę, ten konkurs jest dla Ciebie. Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów klas IV- VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Turnieju Gier Planszowych, który odbędzie się 14 grudnia o godz. 15.00 w sali nr 11.

Wszystkich, którzy zechcą spędzić miło i aktywnie czas, zapraszamy do wspólnej zabawy.
Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmowane będą do 12 grudnia przez p. Edytę Makowską.
Kangur Matematyczny 2019
Chętnych do udziału w konkursie „Kangur matematyczny” proszę o zapisy i wpłaty 9 zł do 25 stycznia 2019.
Uczniowie z klas 2-3 zgłaszają swój udział u swoich wychowawców, a z klas 4-8 do p. Doroty Piech s.24.
Olimpiada "OLIMPUS"
Serdecznie zapraszamy uczniów z klas I-VIII do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych.
Olimpiada zostanie przeprowadzona 10 stycznia 2019 r. Uczestnictwo szkoły należy zgłosić do 20 grudnia 2018 r.

więcej
Co robić w szkole po zmroku
Brak obrazkaW noc z piątku na sobotę (30.11.-01.12) klasa IIIa pod opieką pani Violetty Kocik i Edyty Makowskiej sprawdzała, co można robić w szkole, gdy nie trzeba się uczyć. Tym razem uczniowie mogli przekonać się, że w szkole można też świetnie się bawić. Były więc wspólne wypieki świątecznych pierniczków, gry i zabawy, filmowy seans i nocne pogaduszki.

Spotkanie pozwoliło dzieciakom poznać szkołę z zupełnie innej, chyba tej ciekawszej dla nich, strony. Była to okazja do wspaniałej zabawy, integracji oraz bliższego ...

więcej

Programy realizowane w naszej szkole