20 Styczeń 2020 10:18
Menu
Z życia szkoły
Noc o zapachu piernika
Trzecie miejsce Trzy...
Wygraliśmy konkurs ...
KAMPANIA WALKI Z GŁ...
My też pomagamy!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dziękujemy!!!
Brak obrazkaSerdecznie dziękujemy wszystkim – rodzicom, uczniom i nauczycielom naszej szkoły – za tak liczne włączenie się w zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Samotnej Matki w Łodzi. Ilość zebranych artykułów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.
Szczególne podziękowania dla pani Marzeny Kaczorowskiej za ogromną pomoc przy sortowaniu i pakowaniu darów, dla pana Emiliana Stusio, właściciela firmy Biuro Plus, za bezpłatne udostępnienie nam samochodu dostawczego oraz dla pana Jakuba Kaczorowskiego za pomoc w transporcie.

Organizatorkami akcji były p.Milena Krysiak i p.Katarzyna Krawczyk
Trzecie miejsce Trzynastki!
Brak obrazkaNasza szkoła wzięła udział w XIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych.
Turniej odbył się 5.12.2019 r. na hali przy ulicy Orla. W turnieju wzięło udział 7 pabianickich szkół: SP13, SP17, SP5, SP16, SP15, SP8, SP1, zawodnicy z rocznika 2007 I młodsi.Trzeba podkreślić że naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2009 oraz 2010 r. z powodu wyjazdu starszych kolegów na inne zawody. Mimo różnicy wieku bardzo dzielnie walczyli zdobywając brązowy medal.
W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy SP17 3:1 a wszystkie bramki strzelił Dominik Górecki z kl.Va.
Drużyna wystąpiła w składzie :
Maciej Gzik, Filip Gosławski, Karol Chrabelski, Mateusz Łoboda, Igor Barłoga, Kacper Wojtaszek, Dominik Górecki, Patryk Nowak, Bartosz Miszczak.


Gratulujemy.
My też pomagamy!
Brak obrazka6 i 7 grudnia nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w ogólnopolską zbiórkę żywności "Tak, pomagam". Wolontariusze z kl. VIIa, VIIIa i VIIIb zbierali żywność w markecie Biedronka przy ul. Konopnickiej. Trafi ona jeszcze przed świętami do najbardziej potrzebujących z parafii św. Maksymiliana.

To nie jedyna grudniowa akcja naszych wolontariuszy z SKC. W każdą niedzielę adwentu sprzedają w kościele św. Maksymiliana świece Caritas w ramach akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", która realizowana jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i...

więcej
Mamy ekspertów od życia i twórczości Stanisława Moniuszki
Brak obrazka Czy znacie życie i twórczość naszego słynnego polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty, autora ponad 268 pieśni, wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej? Jeśli nie, zapytajcie Maksymiliana Bittnera z kl. Vb lub Piotra Krawczyka z kl. Va, którzy zdobyli II miejsce w miejskim konkursie „Stanisław Moniuszko dawniej i dziś”. W zmaganiach konkursowych wziął też udział drugi zespół z naszej szkoły – Jakub Animucki z kl. VIIb oraz Bartosz Pacześ z kl. Vc.

W Szkole Podstawowej nr 17 rywalizowało 9 dwuosobowych drużyn z 5 pabianickich szkół. Nasi uczniowie odpowiedzieli na niemal wszystkie trudne pytania związane z ...

więcej
Kampania walki z głodem
Brak obrazkaJednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. Nasza szkoła corocznie włącza się w Kampanię Walki z Głodem prowadząc sprzedaż ciast, słodkich niespodzianek i kolorowych galaretek w świetlicy szkolnej. Chcemy w ten sposób zaznaczyć, że problem głodu i niedożywienia z którym boryka się tak wielu ludzi na świecie, oraz w naszym lokalnym środowisku, nie jest nam obojętny. W tym roku nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy 205zł i kwota ta została przekazana do zarządu PCK w Pabianicach. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej naszego województwa. W ramach współpracy z ...

więcej
Wygraliśmy konkurs "Spotkanie z lekturą"
Brak obrazkaWe wtorek 26 listopada odbył się XIII Miejski Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich "Spotkanie z Lekturą ,,Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej. Konkurs organizowany był przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach. Do udziału w konkursie przystąpiły wszystkie Szkoły Podstawowe w naszym mieście. 11 reprezentacji szkół stanęło do rywalizacji w ośmiu konkurencjach. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Jakóbek z kl.3a, Kacper Strzelczyk z kl.3a oraz Adam Grzegorzewski z kl.3b.
Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 13 po dogrywce ze Szkołą Podstawową nr 9. Obie drużyny zdobyły 41 punktów. Ostatnim, dodatkowym zadaniem konkursowym była praca pisemna Napisz dlaczego warto przeczytać lekturę ,,Oto jest Kasia”, uzasadnij swoją wypowiedź.
Jury zdecydowanie ...

więcej
Noc o zapachu piernika
Niecodzienne andrzejki mieli okazję przeżyć uczniowie klasy I a. 29 listopada pod opieką wychowawczyni p. Violetty Kocik oraz przy wsparciu p. Edyty Makowskiej spędzili bowiem nie tylko wieczór, ale i noc w szkole. Były andrzejkowe wróżby, wspólne pieczenie świątecznych pierników, masa zabaw i gier, pizaa oraz nocne pogaduszki. Dla naszych pierwszaków noc w szkole była nie lada wyzwaniem, gdyż wielu z nich po raz pierwszy w życiu nocowało poza domem. A jak wiadomo, nic tak nie działa na dobry sen, jak obecność rodziców. Byli jednak dzielni, a w kryzysowych momentach, objawiających się nadmiarem tęsknoty, sytuację ratowały ulubione pluszaki, mięciutkie kocyki i wsparcie opiekunów. Tę pierwszą w szkole noc dzieciaki na pewno długo jeszcze będą pamiętać. Tym bardziej, że niektóre andrzejkowe wróżby mogą się sprawdzić.
Podziękowanie od Prezydenta RP
Brak obrazka

Niecodzienny prezent otrzymaliśmy w ostatnich dniach listopada z Kancelarii Prezydenta RP. Była to książka "Nowele polskie" z dedykacją Pary Prezydenckiej, podziękowanie za udział w akcji "Narodowe Czytanie 2019" oraz flaga polska, którą otrzymaliśmy za udział w akcji "Szkoła do hymnu!".więcej
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020:

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczn0-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.

Programy realizowane w naszej szkole