19 Listopad 2019 14:23
Menu
Z życia szkoły
Konkurs "Jesienne in...
Kasztanowa akcja
Wygrane zawody w pi...
Narodowe Święto Ni...
Za 100 lat też o na...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Konkurs "Jesienne inspiracje"
Brak obrazkaW naszej świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt.; „JESIENNE INSPIRACJE”. Dzieci mogły wykonać pracę z darów jesieni zdobytych podczas spaceru po lesie, parku, czy też zebranych z własnych ogrodów.
Zadanie miało na celu zaangażować całą rodzinę do spędzenia wspólnie czasu nie tylko podczas wykonywania prac, ale również zbierania materiałów na świeżym powietrzu. Nasi uczniowie uczyli się w ten sposób zarówno inwencji twórczej, a także odnajdywania miejsc w których mogli spotkać dary jesienne.
Do szkolnej świetlicy dostarczono 17 prac w różnych formach plastycznych i technicznych, w których widać ...

więcej i zdjęcia
Wygrana w piłkę ręczną!
Brak obrazkaW środę 13 listopada rozegrano miejskie eliminacje zawodów w piłkę ręczną w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych. W zawodach wzięło udział sześć szkół podzielonych na dwie grupy. W grupie B nasz zespół zmierzył się z SP1 - ulegając 0-7 oraz z SP 17 - wygrana 10:2. W ostatnim meczu grupy SP17 pokonała SP1 3-2. Wyniki te pozwoliły nam awansować do półfinału z drugiego miejsca w grupie. W półfinale zmierzyliśmy się z wygranym z grupy A – faworytem turnieju - SP 3 Pabianice. Po bardzo dobrym meczu wygrywamy 6-0 i meldujemy się w finale, gdzie przyszedł czas na rewanż za porażkę w grupie z SP 1. Po wyrównanym meczu i wyniku 1-1 o pierwszym miejscu w ...

więcej i zdjęcia
Narodowe Święto Niepodległości
Brak obrazka11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj.

Co roku z tej okazji odbywa się uroczysty apel przypominający tamte wydarzenia. W tym roku uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Apel rozpoczął się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu – w ten sposób włączyliśmy się do akcji ogłoszonej przez MEN „Szkoła do hymnu!”. To było przepiękne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego.
Ważne wydarzenia związane z ...

więcej i galeria zdjęć
Kasztanowa akcja zakończona sukcesem!
Brak obrazkaW październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie jak największej ilości tych lśniących brązowych kul. Wyniki rywalizacji klas:

I miejsce - klasa I b zebrała 306 kg.
II miejsce – klasa I a zebrała 130 kg.
III miejsce – klasa V a zebrała 76 kg.

Klasa, która zebrała największą ilość kasztanów zostanie nagrodzona wyjściem na pizzę.
Razem cała szkoła zebrała 603 kg.

Najwięcej kasztanów indywidualnie zebrał ...

więcej
Przedświąteczna pomoc
„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”.

Święta tuż-tuż. W tym roku w tym pięknym przedświątecznym czasie chcemy pomóc podopiecznym Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz działającej tam świetlicy środowiskowej. W związku z tym organizujemy zbiórkę pieluszek jednorazowych w każdym rozmiarze, kosmetyków dla niemowląt i małych dzieci, ubranek w dobrym stanie dla dzieci w wieku 0-3 lata, książek, gier planszowych, klocków, puzzli dla dzieci w wieku 6-14 lat.

Dodatkowych informacji udziela p. Milena Krysiak i p. Katarzyna Krawczyk.

Rzeczy na zbiórkę można przynosić do 3 grudnia do sali 58.
Za 100 lat też o nas usłyszą
Brak obrazkaJuż wiadomo, że prace literackie prezentujące świat za 100 lat, napisane przez uczniów naszej szkoły: Antoniego Michalskiego VIb, Małgorzatę Cholewińską VIIb oraz Dominikę Zięciak VIIIb, zostaną zamknięte w wielkiej kapsule czasu, która ma formę mobilnej „Rzeźby Architektonicznej”, której lokalizacją bazową będzie prestiżowe miejsce w Krakowie, przy ul. Dolnych Młynów 10. W jej wnętrzu zostaną zamknięte wszystkie prace literackie oraz plastyczne, które w czasie trwania trzech edycji konkursu zostaną wyłonione przez jury. Organizatorem konkursu pt.: „Serce Kapsuły Czasu” jest Fundacja „TworzyMY Kraków”

Nasi uczniowie zostali Laureatami Honorowymi. Ich prace zostaną zamknięte w Kapsule Czasu w formie oryginalnej i elektronicznej. Laureaci otrzymają też złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy w kapsule.
Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. Będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie ...

więcej
Trzynastka pamięta!
Brak obrazkaPoczątek listopada to czas, gdy pamięć o zmarłych towarzyszy każdemu niezależnie od wieku, miejsca, światopoglądu, czy religii. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły odwiedzają pabianicki cmentarz, aby podkreślić pamięć o dawnych nauczycielach Trzynastki czy żołnierzach poległych w walkach o niepodległość. W tym roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła pamięta”.
Uczniowie klasy 7a pod opieką swojego wychowawcy p.S.Muszyńskiej odwiedzili groby byłych pedagogów oraz pierwszego kierownika szkoły p.Henryka Sierosławskiego.
4 listopada klasa 2b wraz z wychowawcą p.M.Mettler wybrała się na spacer na cmentarz. W imieniu całej społeczności naszej szkoły zapaliła znicze i pomodliła się przy grobach żołnierzy Kampanii Wrześniowej i przy pomniku żołnierzy AK.
Nasi uczniowie ...

więcej i galeria zdjęć
Najbardziej uśmiechnięta dynia
Brak obrazkaJak co roku, kiedy październik powoli żegna się z nami, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na uśmiechniętą dynię. Uczniowie codziennie taszczyli pod pachą kolejne roześmiane, groźne, czasem trochę straszne dyniowe głowy. Wszyscy entuzjastycznie podchodzą zawsze do tego konkursu i tego szkolnego święta nawiązującego do amerykańskich tradycji Halloween. Głosowali przedstawiciele wszystkich klas i w wyniku głosowania I miejsce Roksana Gajda 6b. II miejsce Tosia Grabowska klasa 3b. III miejsce Zosia Styczyńska klasa 1a.
Najbardziej przebranymi w odcienie pomarańczowe byli uczniowie klas 2b i 8b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a uczniom klas 2b i 8b poczucia humoru.

Galeria zdjęć
Konkurs fotograficzny "Chmury w obiektywie"
Brak obrazkaSerdecznie zapraszamy każdego ucznia z klas VII-VIII, który lubi robić zdjęcia do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym "Chmury w obiektywie".
Do uczestnictwa w konkursie wystarczy aparat fotograficzny i ciekawe spojrzenie na przyrodę.
Konkurs trwa od 4 listopada do 25 listopada 2019r.

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela p.B.Hańczewska


więcej informacji
"Pasja, profesja, powołanie"
Brak obrazka W dniach 21 do 25 października w całym kraju trwała 11. edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”. Nie mogło zabraknąć takiej akcji i u nas. Pani pedagog zaprosiła do Trzynastki na spotkania z uczniami (głównie klas siódmych i ósmych) nietuzinkowych ludzi.
Gościli u nas: p.Agnieszka Jaksa (pedagog, socjolog, mentor, kierownik WTZ, zastępca przewodniczącej organizacji pozarządowych i koordynator Pabianickiej Sieci Wolontariatu), p.Krzysztof Kucharczyk (starszy aspirant sztabowy Straży Pożarnej), p.Aleksandra Białkowska (młodszy aspirant, profilaktyk społeczny z KPP Pabianice), p.Dorota Nowacka (jej pasją jest kosmetologia i stylizacja paznokci), p. Marcin Goszcz (ratownik medyczny, strażak ochotnik), p.Jakub Butkiewicz (weterynarz i ...

więcej i galeria zdjęć
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020:

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczn0-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.

Programy realizowane w naszej szkole