06 Grudnia 2021 09:37
Menu
Z życia szkoły
Zawody w piłkę rę...
Trzynastka w turniej...
Lodowe szaleństwo
Postacie z bajek w T...
Ślubowanie klas 1
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Lodowe szaleństwo
Brak obrazka Chociaż do nadejścia prawdziwej zimy wciąż jeszcze jest sporo czasu, nasi uczniowie już szlifują formę, by być gotowym na zimowe szaleństwo. Dlatego też 27 października uczniowie klasy Vb z wychowawcą Edytą Makowską i panią Violettą Kocik oraz niewielka grupa miłośniczek jazdy na łyżwach z klasy VIII b wybrali się na lodowisko Retkinia. Zabawa była naprawdę udana i chociaż zdarzały się lekkie potknięcia a nawet upadki, uczniowie radzili sobie całkiem nieźle. Dużym powodzeniem cieszyły się też polarne niedźwiadki, które ułatwiały jazdę nawet tym, którzy nie po raz pierwszy stali tego dnia na lodzie. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domów i mają ochotę na więcej.

Galeria zdjęć
Trzynastka w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
Brak obrazka We wtorek, 16 listopada odbył się gminny etap turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który w naszej szkole tradycyjnie cieszy się dużą popularnością.
W tym roku udało nam się wystawić 4 drużyny: 2 w kategorii wiekowej U-10 i 2 w kategorii U-12. W turnieju na etapie gminnym w kategorii U -10 były w sumie 3 drużyny z Pabianic. Oprócz naszych reprezentacji była też Szkoła Podstawowa nr 14.
W pierwszym meczu między SP 13 I i SP 13 II padł wynik 18-0 dla SP 13 I. W drugim meczu SP 13 I po pełnym emocji pojedynku wygrywa z SP 14 2-1. W ostatnim meczu SP 14 wygrywa z SP 13 II 21-0. Tym samym SP 13 I zajmuje ...


więcej i zdjęcia
Zawody w piłkę ręczną
Brak obrazka W dniu 9 listopada odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W kategorii chłopców Trzynastka zajęła II miejsce.
W meczu z SP 17 ulegliśmy 4-8. W meczu z SP 1 wygraliśmy 7-6.
W drużynie chłopców pod opieką nauczycieli Rafała Raźniewskiego i Sebastiana Grzelczyka grali:...więcej
Ślubowanie pierwszoklasistów
Brak obrazka 10 listopada - ważny dzień, szczególnie dla pierwszaków. Uczniowie nie tylko poznali historię Polski, wysłuchali pięknie śpiewającego chóru, ale także byli świadkami niecodziennego wydarzenia - ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszaki z klasy I a i I b z godnością złożyli ślubowanie i otrzymali swoje pierwsze dokumenty: legitymacje szkolne. Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami tak pięknej uroczystości.

Galeria zdjęć
Postacie z bajek w Trzynastce
Brak obrazka Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Pomaga w przezwyciężaniu wielu barier - każda bajka ma swój morał, który wiele uczy dzieci i dorosłych. Z okazji tego święta dzieci młodszych i starszych klas mogły się przebrać za postać z wybranej bajki. Tego dnia szkoła zamieniała się w krainę bajkowych postaci. Na szkolnym korytarzu zagościły takie postacie jak: Myszka Miki, Kot w Butach, Spider-man, Król, Jednorożec, Czarownica, Elza, Czerwony Kapturek, i wiele innych postaci z bajek.

Galeria zdjęć
Sztafeta Czytelnicza 2021
Brak obrazka W czwartek 28 października „Trzynastka” wzięła udział w corocznej akcji pod nazwą Czytelnicza Sztafeta Szkół. „Pokaż kulturę i chroń naturę” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. Podczas lekcji czytaliśmy fascynujące opowieści o życiu drzew, ich wzajemnych relacjach a nawet uczuciach, o mieszkańcach Puszczy Białowieskiej i ich zwyczajach, o czynnikach zagrażających istnieniu raf koralowych, wpływie przemysłowych związków chemicznych na przyrodę, nasze zdrowie i stan biosfery, a także o potrzebie oszczędzania wody, energii i recyklingu.
Wysłuchane fragmenty pochodziły z następujących książek: „Sekretne życie ...więcej i zdjęcia
Dzień Wesołej Dyni
Brak obrazka30 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wesołej Dyni. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać wesołe dynie przyniesione przez uczniów. Autorsko udekorowane dynie zachwyciły pomysłowym i pięknym wykonaniem.
W kategorii klas 1-3 wyróżniona została dynia Nadii Rogaczewskiej z klasy 1 a, a w kategorii klas 4- 8 - dynia Antoniny Grabowskiej z klasy 5b.
Brawa dla wszystkich klas, które wzięły udział w tym jesiennym projekcie.
Gratulujemy ciekawych pomysłów.

Galeria zdjęć

Agnieszka Jarzębowska
Lekcja w muzeum
Brak obrazkaUczniowie klasy 4b podczas zajęć w Muzeum Miasta Pabianic mieli okazję poznać historię Polski oraz najważniejsze święta narodowe. Podczas multimedialnej prezentacji czwartoklasiści otrzymali odpowiedzi na pytania dotyczące naszej ojczyzny: skąd wzięła się jej nazwa, co oznaczają barwy narodowe, jak zmieniały się granice naszej ojczyzny. Przybliżona została również historia naszego regionu.
Na zakończenie uczestnicy zajęć wykonali biało-czerwoną kokardę.

Milena Krysiak
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.
Programy realizowane w naszej szkole