07 Sierpień 2020 17:22
Menu
Z życia szkoły
Wyniki konkursu „K...
Wyniki Ogólnopolski...
VIII Ogólnopolski K...
Liga Mistrzów z Trz...
Ogólnopolski Konkur...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Drugie półrocze tego roku szkolnego było bardzo nietypowe. Panująca w Polsce pandemia spowodowała zmianę funkcjonowania szkoły. Z dnia na dzień przyszło nam się zmierzyć z nową, dotąd nieznaną rzeczywistością. Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, ale z sukcesem dotarliśmy do końca roku szkolnego.
Niestety utrzymująca się pandemia nie pozwala zakończyć go tradycyjnymi spotkaniami.

26 czerwca, z zachowaniem reżimu sanitarnego, świadectwa otrzymają uczniowie klas ósmych, pierwszych i trzecich.
Rozdanie świadectw odbędzie się na sali gimnastycznej wg następującego harmonogramu:
godz. 8.30 - klasy ósme
godz. 10.45 - klasy pierwsze
godz. 12.45 - klasy trzecie.

Na teren szkoły wchodzą tylko uczniowie, obowiązkowo w maseczkach zakrywających usta i nos. Należy zachować bezpieczną odległość (przynajmniej 1,5m) od następnej osoby. Obowiązują wytyczne GIS.

Pozostali uczniowie zakończą rok szkolny podczas spotkań on-line ze swoimi wychowawcami.

Świadectwa można będzie odebrać w sekretariacie szkoły w godzinach 9.00 - 14.00 od środy 1 lipca 2020r. (po wyborach, w dniach 29-30 czerwca szkoła będzie nieczynna).
Kangur matematyczny 2020 - wyniki
Mimo pandemii nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej już edycji międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur Matematyczny”.

Najlepsze wyniki uzyskali:
1. Ewa Ruta kl.2b kategoria Żaczek – 105/105 punktów
2. Piotr Krawczyk kl.5a kategoria Beniamin – 150/150 punktów
3. Łukasz Poros kl.2b kategoria Żaczek – wyróżnienie
4. Paulina Łużyńska kl.2a kategoria Żaczek – wyróżnienie
5. Szymon Krawczyk kl.2b kategoria Żaczek – wyróżnienie
6. Zofia Frankiewicz kl.6b kategoria Beniamin - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Zadań Logicznych „OLIMPUS”
Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych „Olimpus” dziewięcioro naszych uczniów zdobyło bardzo dobre wyniki i uzyskało tytuł laureata tego konkursu:
1. Kacper Strzelczyk kl.3a
2. Adam Grzegorzewski kl. 3b
3. Ewa Ruta kl.2b
4. Antoni Michalski kl.6b
5. Bartosz Pacześ kl.5c
6. Kajetan Kożlenko kl.5b
7. Adrianna Polakowska kl.8a
8. Magdalena Sobieraj kl.8a
9. Jakub Animucki kl.7b

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów oraz doskonalenia logicznego i kreatywnego myślenia.
II Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Anny Szewczyk-Konefał „Jak uszczypnie będzie znak"
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego konkursu po raz pierwszy. Zorganizowany został on przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu. Warunkiem uczestnictwa w nim było nadesłanie jednej pracy literackiej nigdzie niepublikowanej i nienagradzanej. Organizatorzy zaprosili uczestników do napisania wiersza lub fragmentu prozy, w których to formach opisać mieli swoje uczucia podczas choroby lub po stracie kogoś bliskiego.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Dominika Zięciak z klasy 8b, która napisała wzruszający wiersz. Mimo iż nie zajęła nagrodzonego miejsca, jesteśmy dumni z literackich poczynań naszej uczennicy.
VIII Ogólnopolski Konkurs Czytelniczo- Literacko- Plastyczny- wyniki
Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji „ LECTURA”. Odbywał się on w 3 kategoriach- test wiedzy, praca literacka oraz praca plastyczna.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V, VI, VII i VIII- łącznie 15 osób: Piotr Krawczyk 5a, Kajetan Koźlenko 5b,Kornel Kowalczyk 5b, Lena Hejnar 5b, Wiktoria Jurczak 5b, Michał Skrzydłowski 5b, Aleksandra Bechcińska 5c, Grzegorz Święcik 5c, Wojciech Wajman 6a, Roksana Gajda 6b, Nikola Gosławska 6b,Oliwia Adamska 8a, Arkadiusz Baranowski 8a, Adrianna Polakowska 8a, Dominika Zięciak 8b.

Tym razem spośród wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy ...

Liga Mistrzów z Trzynastki
V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” dobiegł końca. 28 maja 2020r. sześcioro naszych uczniów przystąpiło do III etapu konkursu walcząc o tytuł Mistrza Powiatu Pabianickiego. Ich rywalami byli uczniowie z SP 2 w Pabianicach oraz ze szkół podstawowych w Bychlewie i Woli Zaradzyńskiej. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i uplasowali się w klasie mistrzowskiej lub wicemistrzowskiej w zależności od ilości uzyskanych punktów z testu finałowego.
Mistrzem Powiatu w kategorii klas 5-8 został uczeń naszej szkoły – Jan Wdowiński, natomiast w kategorii klas 1-4 – Iwo Torański z SP nr 2.
Pozostali uczniowie z Trzynastki ...
Moje zdrowie w czasach pandemii
Od kilku miesięcy nasze życie wygląda inaczej, niż to, do którego przywykliśmy. Zostaliśmy zmuszeni do aktywności komputerowej przez dłuższy czas w ciągu dnia. Dbanie o zdrowie stało się ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie klasy 8 a i 8 b, w ramach przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa” , przygotowali prace, dokumentujące ich starania, pomysły i działania na zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego w warunkach pandemii. W prezentacjach znalazła się spora dawka ...

więcej + prace
Ogólnopolski Konkurs ,, Orzeł ortograficzny” online- wyniki
Mimo trwającej epidemii oraz nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły nadal aktywnie uczestniczą w międzyszkolnej rywalizacji. 19 maja ośmioro uczniów: Antoni Michalski 6b, Małgorzata Cholewińska 7b, Tymon Malinowski 7b, Magdalena Sobieraj 8a, Adrianna Polakowska 8a, Martyna Chojnacka 8b, Aleksandra Gzik 8b oraz Oliwia Janeczek 8b wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym online.
Antoni Michalski zajął 10. miejsce w Polsce. Tymon Malinowski uplasował się na miejscu 9., Adrianna Polakowska wśród uczestników konkursu z klas 8 zajęła 9. miejsce, zaś Magdalena Sobieraj 6. miejsce i tym samym osiągnęła najlepszy wynik w szkole.
Wymienieni uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do X, otrzymali tytuł i dyplom laureata konkursu, zaś pozostałym uczestnikom przyznano imienny dyplom uznania.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Harmonogram zwrotu podręczników i książek
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Czas więc rozstać się z podręcznikami.
Z uwagi na koronawirusa i konieczność zachowania reżimu sanitarnego zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek uległy zmianie. Proszę zapoznać się z nimi oraz z terminarzem zwrotu podręczników przez uczniów poszczególnych klas.


Zasady dotyczące zwrotu podręczników i książek ... więcej


Harmonogram zwrotu podręczników i książek

,,Poznajemy Ojcowiznę”
Brak obrazkaJuż po raz drugi uczennica klasy VII b Małgorzata Cholewińska odniosła sukces w konkursie ,,Poznajemy Ojcowiznę”. Podczas etapu powiatowego literacka praca naszej uczennicy „Tak dalekie, a jednak wciąż tak bliskie” zdobyła I miejsce w kategorii praca tradycyjna indywidualna i tym samym zakwalifikowała się do rywalizacji wojewódzkiej, gdzie zyskała ponownie uznanie jury i zajęła w swej kategorii II miejsce.

Tegoroczny finał wojewódzkiego konkursu zorganizował łowicki oddział PTTK. Konkurs jest organizowany przez PTTK od 1994 roku i ma on na celu angażowanie dzieci i młodzieży do poznawania i promowania swoich małych Ojczyzn.

Gratulujemy Małgosi kolejnego sukcesu i gorąco wierzymy, że to nie jej ostatnie słowo. Zapewne niebawem znów usłyszymy o jej sukcesach.

Uczennica swoją pracę przygotowała pod czujnym okiem p.E.Makowskiej.
Konsultacje w czasie kształcenia na odległość
Informujemy, że od 25 maja do 18 czerwca będą się odbywały na terenie naszej szkoły konsultacje dla uczniów klas VIII.
Konsultacje będą prowadzone z j.polskiego, j.angielskiego oraz matematyki.

Od 1 czerwca do 7 czerwca zostaną uruchomione konsultacje ze wszystkich przedmiotów dla wszystkich uczniów klas IV-VIII.

Udział uczniów w konsultacjach jest dobrowolny.
Proszę zapoznać się z procedurą dot. organizacji konsultacji.


Procedura organizacji konsultacji_PDFZgoda Rodzica na pomiar temperatury_PDFTerminy konsultacji dla klas 4-8 od 01.06.20_PDF
Programy realizowane w naszej szkole