22 Luty 2018 19:23
Menu
Z życia szkoły
Wycieczka do Warszawy
Zwycięska historia
Czas na finał WOŚP
Sukces naszych siatk...
Jasełka 2017
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Rusza rekrutacja uczniów do klas pierwszych!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Pabianicach informuje, że trwają zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty przywraca obowiązek szkolny dla 7-latków (rocznik 2011). Pozostawia także prawo wyboru Rodzicom dzieci 6-letnich (rocznik 2012) - warunkiem przyjęcia do szkoły 6-latka jest wcześniejsze korzystanie przez dziecko w roku poprzedzającym naukę w szkole z wychowania przedszkolnego lub opinia o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydana przez poradnię psychologiczno pedagogiczną (jeśli dziecko do przedszkola nie uczęszczało)

1) Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci:

zamieszkałe w obwodzie szkoły – z urzędu, na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (prawnych opiekunów), złożonego w sekretariacie szkoły do 28 lutego 2018 r.

zamieszkałe poza obwodem szkoły jeśli w szkole są wolne miejsca – po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego – na podstawie pisemnego wniosku rodziców (prawnych opiekunów), złożonego w sekretariacie szkoły do 28 lutego 2018 r.


zasady i terminy
Wycieczka do Warszawy
Brak obrazkaPrzed feriami klasy siódme pod opieką wychowawców: p. W. Frydrych, M. Krawczyk, R. Szałeckiej oraz p. M. Krysiak wyjechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Najpierw pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych z biologii, fizyki i chemii. Warsztaty były bardzo ciekawe, ponieważ każdy z uczniów brał bezpośredni udział w eksperymentach z ulubionej dziedziny wiedzy. Na zajęciach z chemii uczniowie, robiąc doświadczenia z wykorzystaniem odczynników chemicznych, szukali przyczyny śmierci denata-Stefana. Obserwacje zmian zabarwienia cieczy, ich konsystencja po reakcji z podawanymi odczynnikami chemicznymi dały im odpowiedź na pytanie: co zabiło denata. Na warsztatach biologicznych mogli zapoznać się z nowoczesną metodą przygotowywania preparatów do ...


więcej i zdjęcia
Zwycięska historia!
Już po raz czwarty uczniowie klas V i VI naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego i Literackiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji "Lectura”. Ideą konkursu jest rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Cieszymy się bardzo, że znów okazało się, iż wśród naszych uczniów mamy takich, którzy śmiało mogą rywalizować z najlepszymi w kraju. Nie miała sobie równych uczennica klasy Vb Małgorzata Cholewińska, która w konkursie literackim zdobyła I miejsce. Małgosia zdaniem jury najciekawiej ze wszystkich uczestników konkursu opisała najzabawniejsze zdarzenie ze swojego życia. To nie pierwszy polonistyczny sukces naszej uczennicy i jesteśmy pewni, że jeszcze o niej usłyszymy.

Gratulujemy pisarskiego talentu i prosimy o więcej.

Autor: Edyta Makowska


Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktycznych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.
Informacje dla nauczycieli ...
... widoczne po zalogowaniu.
Programy realizowane w naszej szkole