20 Październik 2019 21:18
Menu
Z życia szkoły
Czyżby rósł nam n...
Rajd Szkolnych Kół...
Czytelnicza Sztafeta...
Kanapkowe przyjęcie...
Stefanki 2019
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
,,WIERSZYKI UCZĄCE JĘZYKI”
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie logopedycznym "Wierszyki uczące języki". Konkurs adresowany jest do uczniów uczęszczających na terapię logopedyczną.Regulamin
Czyżby rósł nam następca Andrzeja Suprona?
Brak obrazkaJest nam niezmiernie miło poinformować, że Dominik Uljanowicz, uczeń klasy VIIIa, zdobył dwa złote medale w zapasach w stylu klasycznym oraz wolnym podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw – Region C, które odbyły się 29.09.2019r. w Janowie Lubelskim. A konkurencja była naprawdę na wysokim poziomie, gdyż w zawodach brali udział zawodnicy z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Cieszymy się, doceniamy, gratulujemy i głęboko wierzymy, że jeszcze nie raz o naszym ,,Siłaczu” usłyszymy.
Rajd Szkolnych Kół Caritas
Brak obrazka8 października wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką p.K.Krawczyk wzięli udział w pieszym rajdzie ulicami Łodzi, który miał charakter gry miejskiej. Należało w jak najkrótszym czasie odwiedzić sześć miejsc (park Reymonta, Ogrody Geyera, park Klepacza, pomnik jednorożca, Teatr Dom oraz park Legionów), w każdym wykonać określone zadanie i udokumentować je za pomocą telefonu komórkowego.
Na metę rajdu przy kościele św. Faustyny nasi wolontariusze przybiegli jako drudzy!
Świetną zabawę, mimo chłodnego i deszczowego dnia, zakończyła wspólna msza św. i ciepły posiłek.
Czytelnicza Sztafeta Szkół 2019
Brak obrazkaZ okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wystartowała, jak co roku, Czytelnicza Sztafeta Szkół.
We wtorek 8 października 2019r. pałeczka Sztafety przywędrowała do Trzynastki. Stanisław Moniuszko był „gwiazdą” tegorocznej edycji, ponieważ obchodzimy 200 rocznicę jego urodzin. Tego dnia odłożyliśmy na półki książki czytane w ramach akcji "Pięć minut z ..." . Nasi uczniowie rozpoczęli dzień od wysłuchania fragmentu książki Izabelli Klebańskiej pt. „Hej, zagrajcie siarczyście”, która opowiada o życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora. Muzycznym tłem dla tej lektury była „Prząśniczka”, jedna z najbardziej popularnych pieśni Moniuszki.

Organizatorami Sztafety są: Biblioteka Pedagogiczna oraz Sieć Bibliotekarzy Szkolnych Powiatu Pabianickiego. Szkolnym koordynatorem jest p.M.Jachowicz


Galeria zdjęć
Kanapkowe przyjęcie w klasie 2b
Brak obrazkaW czwartek 3 października w ramach realizacji tematu "Zabawa w gotowanie" klasa 2b robiła kanapki. Dzieci bardzo sumiennie przygotowały się do tego zadania przynosząc różnego rodzaju pieczywo, serki, jajka, warzywa i zioła. Wykazały się dużą kreatywnością. W efekcie powstały "uśmiechnięte", kolorowe kanapki, które dzieci z apetytem zjadły na drugie śniadanie. W całej klasie smacznie pachniało. Z przyniesionych warzyw powstały też stworki i zwierzątka.

Wielkie brawa za pomysłowość! :)

więcej
Stefanki 2019
Brak obrazkaTradycyjnie już 1 października odbyły się „Stefanki”, święto patrona naszej szkoły. W tym roku Stefania obchodziła Międzynarodowy Dzień Muzyki, co spowodowało "muzyczne zadania” dla uczniów. Podczas trzeciej i czwartej lekcji odbyły się różne konkurencje oraz sportowe zawody. Uczniowie brali udział w następujących konkursach:
*piosenki,
*na najciekawszą instrumentalną wersję wybranego utworu muzycznego (należało zagrać wykorzystując różne akcesoria kuchenne),
*wiedzy o patronie szkoły,
*na najciekawszy wiersz poświęcony Stefanii Sempołowskiej,
*układania puzzli (należało ułożyć portret Stefanii oraz mapę okolic szkoły).
Najładniej zaśpiewali reprezentanci klasy ...

więcej i galeria zdjęć
Wypieki klasy 2b
Brak obrazkaPoniedziałek 30 września zaczął się w naszej klasie nietypowo. zamiast podręczników, zeszytów i piórników na ławkach pojawiły się miski, łyżki, mąka, drożdże, mleko, cukier i konfitury. Dzieci ubrane w kolorowe kuchenne, fartuszki przystąpiły do wyrabiania ciasta. Poradziły sobie z tym niełatwym zadaniem znakomicie i już wkrótce na blachach leżały okrągłe bułeczki. Zanieśliśmy je do kuchni, gdzie czekał już na nie rozgrzany piekarnik i pod czujnym okiem Pana Piotra (naszego kucharza) pięknie się zarumieniły.
Dziękujemy! Po godzinie bułeczki były gotowe.
To był "smaczny dzień" :)

Galeria zdjęć
Zbiórka kasztanów.
Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele!

Od dnia 30 września do 30 października 2019r. rusza w naszej szkole akcja zbierania kasztanów. Liczymy na owocną współpracę, ponieważ musimy zebrać minimum 750 kg. Kasztany wykorzystane będą w przemyśle farmaceutycznym.


Zachęcamy wszystkich do dołączenia się do akcji - dla najaktywniejszej klasy przewidziana jest nagroda. Kasztany można przynosić do świetlicy szkolnej.
Szkolną akcją koordynuje p.A.Jarzębowska.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020:

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczn0-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.

Ubezpieczenie dzieci
Szanowni Rodzice,
w zakładce Rada Rodziców znajdują się linki do wszelkich dokumentów związanych z ubezpieczeniem dzieci w roku szkolnym 2019/2020.

Dokumenty te można również pobrać bezpośrednio korzystając z zakładki Do pobrania


Rada Rodziców


Programy realizowane w naszej szkole