18 Październik 2021 22:18
Menu
Z życia szkoły
Nasi wolontariusze p...
Stefanki 2021
Pożegnanie lata prz...
Wielki człowiek w m...
28.akcja 'Sprzątani...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Nasi wolontariusze pierwsi w grze terenowej
Brak obrazkaWolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem p. Katarzyną Krawczyk zajęli I miejsce w ramach gry terenowej "Śladami świętej siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi".

Trasa gry wiodła nas od Placu Niepodległości, ul. Piotrkowską, Skorupki, Al. Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańską, Pabianicką do Pl. Niepodległości. Byliśmy bezkonkurencyjni w zdobywaniu kolejnych punktów kontrolnych (a było ich aż osiemnaście!) i rozwiązywaniu zadań miejskich, związanych z architekturą Łodzi i tych, dotyczących życia s. Faustyny. Po dotarciu na metę wzięliśmy udział we Mszy św. w kościele pod wezwaniem s. Faustyny Kowalskiej. I chociaż przez większą część trasy padał deszcz, bawiliśmy się znakomicie.
Stefanki 2021
Brak obrazkaTradycyjnie już 1 października odbyły się „Stefanki”, święto patrona naszej szkoły. Tegoroczne hasło przewodnie „Stefania u fotografa” przełożyło się na rodzaj zadań dla uczniów. Podczas trzeciej i czwartej lekcji odbyły się różne konkurencje oraz sportowe zawody. Uczniowie brali udział w następujących konkursach:
*plastycznym, pod ogólnym tematem „klasowa fotografia” (kl.II-VIII),
*fotograficznym, na najciekawsze zdjęcie szkoły (kl.IV-VIII),
*wiedzy o patronie szkoły (kl. V-VIII),
*wiedzy „Czy znasz Trzynastkę?” (kl.II-IV)
*”Stefania u fotografa” – konkurs na najciekawszy strój Stefanii (kl.II-VIII),
*zawody sportowe (kl.V-VIII).


Uczniowie rywalizowali w ...


więcej i galeria zdjęć
Pożegnanie lata przy ognisku
Brak obrazkaPonieważ jesień zbliża się wielkimi krokami, uczniowie klasy Vb wraz z rodzicami i wychowawcą, panią Edytą Makowską, postanowili wykorzystać być może już ostatnią szansę na to, by cieszyć się ciepłymi powiewami lata. W piątek 24 września, późnym popołudniem, spotkali się przy ognisku. Była muzyka, pieczenie kiełbasek, pyszne ciasto i galaretki. Żeby jednak nie poprzestać na pałaszowaniu przygotowanych przez rodziców pyszności, nie zabrakło też innych atrakcji. Były więc skoki przez linę, gra terenowa Kubb numeryczny i przeciąganie liny, podczas którego bezkonkurencyjne okazała się płeć piękna. Rywalizację z chłopcami wygrały dziewczęta, zaś uczniów z mamami bezapelacyjnie te drugie. Słaba płeć okazała się ...


więcej i galeria zdjęć
Wielki człowiek w małym świecie
Brak obrazka21 września 2021r. uczniowie klas III a i Vb pod opieką pani Violetty Kocik, Edyty Makowskiej oraz Małgorzaty Jachowicz wybrali się na wycieczkę do Mikrokosmosu w Ujeździe. Jest to tematyczny ogród edukacyjno- rozrywkowy, w którym można podziwiać niezwykle realistyczne rzeźby owadów i mikroorganizmów w wielokrotnym powiększeniu. Wizyta w tym niezwykle interesującym miejscu pozwoliła uczniom przyjrzeć się bliżej temu wszystkiemu, co w świecie mikroorganizmów i owadów jest niedostrzegalne gołym okiem. Podczas zwiedzania ogrodu uczniowie poznawali obyczaje owadów, a jednocześnie, dzięki ich powiększonym i wykonanym z dużą precyzją rzeźbom, mogli też przyjrzeć im się dokładnie z bliska. Usłyszeli wiele interesujących informacji na temat ich życia, poznali ciekawostki i przekonali się o tym, że ...


więcej i galeria zdjęć
Warzywno-owocowe ludziki klasy 1B
Brak obrazkaW dniu 16 września na drugim piętrze zapachniało warzywami. Czyżby na obiad była zupa jarzynowa? :) Nie, to klasa 1b tworzyła z przyniesionych darów jesieni: owoców i warzyw wspaniałe stworki. Były wśród nich: zwierzątka, ludziki, pojazdy. Praca sprawiła dzieciom dużo radości, a jej efekty cieszyły oczy. :)


Galeria zdjęć
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022

wykaz


W dodatkowych dniach wolnych nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Szkoła zgodnie z przepisami zapewnia opiekę świetlicową wszystkim potrzebującym uczniom.
Stołówka szkolna - opłaty
Opłata za miesiąc październik wynosi 90,00 zł (20*4,50zł)

Dla klas IIa,IIb,IIIa i Vb koszt obiadów za miesiąc październik wynosi 85,50 (19*4,50zł) po odliczeniu wycieczki szkolnej.

Wpłat prosimy dokonywać w dniach 1 - 15.10.2021r.

Intendent - D.Nowacka
28.akcja "Sprzątanie świata"
Brak obrazkaJak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątanie Świata – Polska2021”. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Kampania ta odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września.
"Sprzątanie świata" jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. W tym roku w akcji brała udział kl. 2B pod opieką p. Doroty Kani, kl. 3B pod opieką p. Agnieszki Jarzębowskiej i kl. 4B pod opieką p. Mileny Krysiak. Pełni zapału uczniowie zaopatrzeni w niezbędny sprzęt w postaci worków na śmieci i rękawic posprzątali teren przy szkole oraz stadion PTC. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, a w jej trakcie zebrano sporo worków śmieci, wypełnionych głównie odpadami plastikowymi i szklanymi.Galeria zdjęć
Dzień Kropki w Trzynastce
Brak obrazkaW środę, 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie z klas I-III wykonali prace plastyczne pt. „Kreatywna kropka”, które zostały wywieszone w głównym holu szkoły. Dzieci rozmawiały o rozwijaniu swoich talentów i wierze we własne siły. Uczniowie starszych klas również chętnie przyłączyli się do akcji. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Dzieci przygotowały gry i zagadki , których tematem przewodnim była kropka, tworzyli plakaty z kropek, na lekcji języka polskiego poznali historię „The Dot”, rozmawiali o swoich talentach oraz ...

więcej i galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole