17 Styczeń 2021 23:28
Menu
Z życia szkoły
Kasztany, kasztany ...
V Czytelnicza Sztafe...
Sprzątanie Świata ...
Wybory Mistera Szkoły
Wybory Mistera Szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
,,Polska smakuje na wakacjach”- literacki konkurs rozstrzygnięty
Z nieukrywaną radością informujemy, że uczennica klasy VIII b Malwina Hankiewicz została zwyciężczynią literackiego konkursu ,,Polska smakuje na wakacjach” zorganizowanego przez KOWR w Łodzi. Był on adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie opowiadania wakacyjnej historii. Motywem przewodnim pracy była prezentacja tradycyjnego produktu lub polskiej potrawy regionalnej z części Polski odwiedzonej w czasie wakacji. Dodatkowym walorem podnoszącym wartość pracy było umieszczenie w niej informacji na temat regionu, z którego opisana potrawa pochodziła.

Do konkursowej rywalizacji jury zakwalifikowało 118 prac. Wśród uczniów naszej szkoły, oprócz samej zwyciężczyni, znalazło się też kilku innych miłośników regionalnych przysmaków, o których zechcieli opowiedzieć: Julia Barys VIIb, Lena Rzepkowska VIIb, Antoni Michalski VIIb oraz Małgorzata Cholewińska VIIIb.

Zwyciężczyni oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Dowiedli, że opowiadanie o jedzeniu też może być ucztą, może nie kulinarną, ale na pewno duchową.

Opiekunem naszych literatów jest nauczycielka j.polskiego p.E.Makowska.


Link do zwycięskiej pracy


Programy realizowane w naszej szkole