26 Września 2022 10:49
Menu
Z życia szkoły
Narodowe Czytanie
„Zaczarowany świa...
Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Warszawy
Akcja "Żonkile"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Pedagog
Pedagog szkolny - Dorota Pawłowska

Godziny pracy

poniedziałek 8.50 - 12.50
wtorek 11.30 - 15.30
środa 8.00 - 11.50 12.40 - 13.50
czwartek 10.00 - 14.00
piątek 8.50 - 11.50

Pedagog pełni dyżur w ramach konsultacji w godzinach 16.15 - 18.15
Telefon kontaktowy: 042 / 215 - 89 - 78 w.26
email: dpawlowska@sp13pabianice.pl

Informacje ogólne

Nazywam się Dorota Pawłowska i mam przyjemność pracować z Państwa dziećmi oraz z ich rodzicami. Uruchamiam dla państwa adres internetowy i proszę o wszelkie uwagi, propozycje i spostrzeżenia, które pomogą nam wspólnie osiągnąć cel związany z Waszymi dziećmi, a naszymi uczniami. Bez wątpienia wspólną pracą możemy dużo więcej osiągnąć. Oczywiście, Drodzy Uczniowie, ten adres jest również dla Was, gdyż Wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne.

Do Rodziców...

Pierwszymi nauczycielami i wychowawcami dziecka powinni być rodzice. Zapewnia im to zarówno Konstytucja RP, jak i wiele ustaw zapewniając prawo rodzica do kształtowania swoich dzieci zgodnie z preferowanymi systemami wartości i priorytetami wychowawczymi. Dobrze by było gdyby głównym partnerem rodziców w tych działaniach była szkoła. Właściwe kontakty rodziców ze szkołą mogą wpłynąć pozytywnie na uczestnictwo młodych ludzi w procesie edukacji.

Rola pedagoga w dzisiejszym świecie jest niezmiernie ważna. Na jego działalności w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za procesy poznania przez wychowanków prawdy o człowieku, jak też i o otaczającym ich świecie. Mam nadzieję, że podjęte przeze mnie działania zostaną zaakceptowane i sprostają oczekiwaniom rodziców i dzieci, a także wychowawców.

W każdym miesiącu będę prezentowała Państwu referaty związane z wychowaniem, rozwojem i prawidłowym funkcjonowaniem dzieci oraz ich najbliższego środowiska. W tym miesiącu temat naszego internetowego spotkania brzmi: "Palenie bierne dzieci młodzieży" (opracowanie mgr Marzenna Broszkiewicz). Jeśli macie Państwo jakieś sugestie związane z tematami referatów, to proszę o kontakt: dpawlowska@sp13pabianice.pl

Zapraszam do zapoznania się z przygotowanymi materiałami.

Zajęcia prowadzone przez pedagoga

Uważam, iż bardzo ważną rolę w życiu dziecka odgrywają m.in. wszelkie zajęcia pozalekcyjne, które pozwalają nie tylko miło i bezpiecznie spędzić czas, ale także rozwijają, integrują i dają poczucie przynależności do grupy, która jest tak ważna w okresie dorastania. Dlatego też zorganizowałam dla naszych uczniów następujące zajęcia:
  • zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika dh. Krzysztofa Hanczkę KLUB MŁODEGO RATOWNIKA (uczniowie klas IV i V)
  • pomoc w odrabianiu prac domowych - wolontariat - dla ucz. klas IV - VI (poniedziałki, czwartki, piątki - po wcześniejszym ustaleniu z pedagogiem
  • zajęcia teatralne z grupą harcerzy - przygotowanie przedstawienia w MOK nt. praw człowieka (listopad).


  • Polecam portal wiedzy o problemie krzywdzenia dzieci: http://www.dzieckokrzywdzone.pl/ a także na temat Kampanii przeciw przemocy fizycznej wobec dzieci "Zobacz-Usłysz-Powiedz"

Programy realizowane w naszej szkole